captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: bromelijiniai augalai – nereiklios, gražios, bet mažai žinomos gėlės

Bromelijiniai augalai – įspūdingos gėlės, kurios priklausomai nuo temperatūros ir apšvietimo gali žydėti iki trijų mėnesių.
Echmėja.
Echmėja.

Tilandsija, medvenė, echmėja, kriptantas, drovė, lizdūnas – populiariausios Lietuvoje bromelijinių šeimos gėlės, kurioms reikia mažai dėmesio. Jos labai tinka auginti namuose, biuruose ar restoranuose. Apie gėlių įvairovę, priežiūrą ir ypatumus pasakos Lietuvos retųjų augalų pažinimo ir apsaugos klubo „Medumėlė“ pirmininkė ir Vilniaus savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyrio vyriausioji specialistė gamtos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė.

Daugelis žinom, jog paprikos kaip agrokultūra auginamos jau 6 tūkstančius metų. Jų tėvynė – Centrinė ir Pietų Amerika, kur paprikos auginamos kaip daugiametės kultūros. Europoje paprikos siejamos su Vengrija, o Segedo regionas, kur jų užauginama daugiausia, kartais dar vadinamas paprikų sostine. Lietuvoje taip pat auginamos paprikos ir yra augintojų, mėgstančių turėti paprikų kolekcijas. Kazlų Rūdoje gyvenanti Ina Lenkaitienė kasmet augina beveik pusšimtį įvairių aitriųjų paprikų. Jos kolekcija yra ypatinga. Kaip tik šią savaitę jau pasėtos pirmosios kolekcinės paprikos. Apie sėją, paprikų ypatumus ir gerąsias savybes, nepaprastą kolekciją pokalbis su Ina Lenkaitiene.                                   

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, vasario 5 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...