captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl prastėja mokinių matematinės žinios ir vis didesnei daliai vaikų reikia repetitorių?

Nuo šių metų visi abiturientai, pretenduojantys į valstybės finansuojamas studijų vietas aukštosiose mokyklose, turės laikyti matematikos egzaminą.

Kaip rodo oficialioji statistika, valstybinio matematikos brandos egzamino, kuris pernai dar buvo neprivalomas o pasirenkamas, neišlaikė beveik 10 proc. abiturientų. 

Nedžiugina taip pat ir pagrindinio ugdymo pasiekimų patikrinimo, kurį laiko visi šalies dešimtokai, rezultatai. 

Prieš keletą metų pradėti vykdyti standartizuoti testai, kuriuos, tiesa, laiko kol kas tik savanorių mokyklų 4 ir 8 klasių moksleiviai, rodo, kad vaikai nustoja suprasti matematiką jau progimnazinėse klasėse. 

Kokios yra pagrindinės priežastys, kad vaikai nustoja suprasti matematiką jau 5–8 klasėse? Ką siūlo tėvams daryti patyrę pedagogai? Kiek repetitorių samdymas yra būtinybė, kiek mada, kiek nerealūs tėvų lūkesčiai – „prikimšti" atžalas dar daugiau žinių?

Laidoje dalyvaus Vilniaus Š. Aleichemo ORT gimnazijos matematikos mokytoja Tatjana Sezemanienė bei Vilniaus E. Pliaterytės progimnazijos matematikos mokytoja Dalė Mališauskienė, telefonu kalbinsime trijų vaikų mamą vilnietę Laurą.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" vasario 4 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...