captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė eseistė Giedra Radvilavičiūtė

„Iš tikrųjų tai esė ėmėsi manęs. Manau, kad rašytojai žanrų nesirenka, o jei pradeda rašyti keliais žanrais, tai tie kūriniai nebūna labai stiprūs“, – teigia eseistė Giedra Radvilavičiūtė.
Eseistė Giedra Radvilavičiūtė. Leidyklos „Baltos lankos“ nuotr.
Eseistė Giedra Radvilavičiūtė. Leidyklos „Baltos lankos“ nuotr.

„Tapyba nemėgsta literatūros, bet aš paveiksluose visada pasakojau istorijas. Ar tos istorijos mano? Taip. Net ir tada, kai tapiau ciklą apie Lady Gagą, aš vis tiek tapatinausi“, – pasakoja tapytoja Audronė Petrašiūnaitė, Kaune pristatanti parodą „Tylus gyvenimas“.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Programose esama naujovių – mokiniams turėtų būti aiškinama, ar galima rašyti komentarus anoniminėje erdvėje, įžeidinėti. Svarbu suvokti, ar tu esi viešas,  ar privatus asmuo, tai susiję su tam tikru etiketu ir morale. Sunkiausia tema – kaip atsirinkti patikimą informaciją“, – naujas 1–10 klasių lietuvių kalbos programas komentuoja rubrikos „Kalbos rytas“ pašnekovė, lietuvių kalbos mokytoja ekspertė Vilija Dailidienė.

„Iš tikrųjų tai esė ėmėsi manęs. Manau, kad rašytojai žanrų nesirenka, o jei pradeda rašyti keliais žanrais, tai tie kūriniai nebūna labai stiprūs. Žanras yra kaip mąstymo būdas. Dar kas man patinka eseistikoje, kad geras esė tekstas yra visada daug daugiau analitinis, negu geras apsakymas“, – teigia Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatė eseistė Giedra Radvilavičiūtė. Pokalbis su rašytoja apie  eseistinių tekstų  gimimą, aktualumą, išliekamumą bei jų skambesį kitomis kalbomis. 

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 3 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...