captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Žymioji Franzo Schuberto „Nebaigtoji“ simfonija galėjo visiems laikams likti nežinoma, pasimesti. Kūrinys buvo rastas visai atsitiktinai 1865 metais. Ant rankraščio pažymėta: „Viena, 1822-ieji“. Apie „Nebaigtąją“ simfoniją, kuriai jau 190 metų – pirmadienio viktorinoje.
Austrų kompozitorius Franzas  Schubertas.
Austrų kompozitorius Franzas Schubertas.

Žymioji Franzo Schuberto „Nebaigtoji“ simfonija galėjo visiems laikams likti nežinoma, pasimesti, pradingti. Žmonija būtų netekusi vieno iš meno šedevrų, o muzika – svarbios jos istorijos grandies, kurios vietoje žiojėtų didžiulė spraga. Kūrinys buvo rastas visai atsitiktinai 1865 metais. Ant rankraščio pažymėta: „Viena, 1822-ieji“. Apie Franzo Schuberto „Nebaigtąją“ simfoniją, kuriai jau 190 metų – pirmadienio viktorinoje.

Lapkričio 8–11 dienomis Vilniaus bažnyčiose bei koncertų salėse skambės džiaugsmingos ir įkvepiančios gospel giesmės. Jau dešimtą kartą Lietuvoje vykstančio festivalio programa ypatinga – jubiliejaus proga bus atlikti geriausi visų Vilniaus Gospel festivalių kūriniai, koncertuos svečiai, kurie jau yra tapę gospel gerbėjų numylėtiniais. Pokalbis su festivalio koordinatore Natalija Verbickiene ir renginį organizuojančios Lietuvos jaunųjų krikščionių sąjungos vadovu Algirdu Čiukšiu.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Alma littera“ redaktorė-koordinatorė Nijolė Kuolienė apie dvi Holly Webb knygas mažiesiems skaitytojams „Pasiklydusi sniege“ ir „Bėglė rudutė“, romanus paaugliams – Ursulos Poznanski „Erebas“ ir Alessandro D‘Avenia „Dalykai, kurių niekas nežino“ bei dvi futuristinio pobūdžio knygas jaunimui – Veronicos Roth „Divergentė“ ir Lauren Oliver „Delirium“.

Žymioji Franzo Schuberto „Nebaigtoji“ simfonija galėjo visiems laikams likti nežinoma, pasimesti, pradingti. Žmonija būtų netekusi vieno iš meno šedevrų, o muzika – svarbios jos istorijos grandies, kurios vietoje žiojėtų didžiulė spraga. Kūrinys buvo rastas visai atsitiktinai 1865 metais. Ant rankraščio pažymėta: „Viena, 1822-ieji“. Apie Franzo Schuberto „Nebaigtąją“ simfoniją, kuriai jau 190 metų – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ lapkričio 5 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...