captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Pirmajam Lietuvos memorialiniam muziejui, seniausiam Anykščiuose išlikusiam mediniam pastatui – Antano Baranausko klėtelei – sukanka 190 metų.
Antano Baranausko klėtelė Anykščiuose XIX a.
Antano Baranausko klėtelė Anykščiuose XIX a.

„Per moters liniją ryškiausiai atsispindi visi stereotipai ir archetipai“, –  sako choreografė Agnija Šeiko, su šiuolaikinio šokio teatru „PADI DAPI Fish“ pristatanti spektaklį „Dior in Moscow“ apie postsovietinės moters identitetą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Violetos Palčinskaitės atsiminimų knyga „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“ ir Kristinos Sabaliauskaitės apsakymų rinkinys anglų kalba „Vilnius, Wilno, Vilna“ byloja apie išaugusį rašytojų ir visuomenės dėmesį sąžiningam praeities pasakojimui, nuo kurio priklauso mūsų kaip individų ir tautos tapatybė šiomis dienomis ir ateityje“, – pastebi naujų knygų apžvalgoje literatūros kritikas dr. Ramūnas Čičelis.

Pirmajam Lietuvos memorialiniam muziejui, seniausiam Anykščiuose išlikusiam mediniam pastatui – Antano Baranausko klėtelei – šiemet sukanka 190 metų. Sukaktį liudija jos durų staktoje įrėžtas skaičius: 1826-ieji. Kam turime būti dėkingi, kad tas XIX amžiaus pradžios pastatas išliko, kai viskas aplinkui keitėsi, nyko ir atsinaujino? Ką ši klėtelė iki šiol primena vienai anykštėnų giminei ir kodėl gi Baranauskai, iš kartos į kartą ją perimdami, saugojo ir brangino pastatą kaip šeimos relikviją? Ar tiesa, kad šioje klėtelėje į pasaulį atėjo kūdikis Antanas Baranauskas, ar tikrai po jos šiaudiniu stogu jaunas klierikas skrebeno plunksną, rašydamas garsųjį „Anykščių šilelį"? Pirmadienio viktorinoje – apie A. Baranausko klėtelę.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ vasario 1 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close