captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie kultūrinį uždarumą

„Reikia kalbėti apie struktūrines švietimo reformas, vadovėlius. Nuo mažens žmonės turi suprasti, kad šiandien užsidaryti šalyje, iš kurios ir taip masiškai išvažiuojama, yra nei socialiai, nei psichologiškai, nei politiškai neadekvatu“, – neigiamas Lietuvos žmonių nuostatas pabėgėlių atžvilgiu komentuoja sociologas dr. Karolis Žibas.
Sociologas dr. Karolis Žibas. Kristinos Aleksynaitės nuotr.
Sociologas dr. Karolis Žibas. Kristinos Aleksynaitės nuotr.

„Su džiaugsmu ir nerimu projektuodamas Vilniaus Gedimino technikos universiteto pastatą galvojau apie tai, kaip prieš šimtmečius buvo statomas Vilniaus universitetas. VGTU – architektų, statybos inžinierių kalvė, tad tai įpareigojo ir pastato kompoziciją, kad jis būtų drąsus ir absolventai išsineštų būtent tokią architektūros sampratą“, – sako apdovanojimą už geriausią praėjusių metų architektūros realizaciją pelnęs Sigitas Kuncevičius.

„Tapyba nemėgsta literatūros, bet aš paveiksluose visada pasakojau istorijas. Ar tos istorijos mano? Taip. Net ir tada, kai tapiau ciklą apie Lady Gagą, aš vis tiek tapatinausi“, – pasakoja tapytoja Audronė Petrašiūnaitė, Kaune pristatanti parodą „Tylus gyvenimas“.

Vis daugiau menininkų išreiškia paramą pabėgėliams ir savo darbais kritikuoja Europos šalių politiką migrantų atžvilgiu. Pasaulis pradeda minėti 400-ąsias Viljamo Šekspyro mirties metines. Šios ir kitos temos – užsienio kultūros apžvalgoje.

Liautis kurti gėrį ir duoti atkirtį „gailestėlio“, „gerumuko“ bei „laimytės“ kultūrėlėms naujoje utopijoje ragina rašytojas Andrius Jakučiūnas.

„Rašant man visada rūpi, kad kūrinyje išliktų švari vidinė erdvė. Galima pasakoti pačius baisiausius, šlykščiausius dalykus, bet vis dėlto skaitytojas privalo jausti tą vidinę šviesą“, – apie romaną „Maranta“ sako rašytoja Birutė Jonuškaitė. Tęsiame pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie neigiamą dalies Lietuvos žmonių požiūrį į pabėgėlius kalbėsimės su Etninių tyrimų instituto sociologu dr. Karoliu Žibu.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 30 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 31 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...