captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie pirmąjį „Tablao“ Lietuvoje

„XIX amžiaus antroje pusėje Ispanijoje, ypač Madride, išpopuliarėjo kavinės cantante, kuriose skambėjo gyva flamenko muzika. Ilgainiui jos tapo tablao – vieta, kurioje vyksta visų flamenko formų pasirodymai. „Flamenco tablao Tientos“ yra pirmasis tablao Lietuvoje, kurį įkūrė flamenko klubas „Tientos“. Tikimės, kad į nuolat vyksiančius koncertus rinksis publika, suprantanti ir mylinti flamenką“, – pasakoja idėjos autorės Ilona Čibirienė ir Marina Golubeva.

Ispanijoje, baskų regione esantis San Sebastiano miestas, vienas iš garsiausių turistų traukos centrų Europoje, „Europos kultūros sostinės 2016“ programai pasirinko šūkį „Energijos bangos“. Organizatorių teigimu, ištisus metus truksiantis renginys į miestą atneš kultūrinės energijos. To tikisi ir laukia ir San Sebastiano gyventojai.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Nebūtina vaizduoti nukryžiuotąjį ir ašaras. Tikėjimas, sakralumas yra džiaugsmas. Kūryba – mano meditacija. Pirmiausia yra asmeniniai išsikalbėjimai ir tik vėliau jie tampa menu. Man sunku viską išpasakoti, o kai į kokį darbą įmetu simbolį – pasidaro viskas aišku“, – sako žinomas Klaipėdos menininkas Romas Klimavičius,  „Baroti“ galerijoje atidaręs personalinę parodą „Dvasių namai, nežinomi mūsų namų gyventojai“.

 Apie pirmąjį tablao, jo tikslus ir ispaniškos kultūros apraiškas Lietuvoje pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 29 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...