captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: lapkričio 3-ioji – Medžiotojų diena

Kaip Lietuvoje organizuojamos medžioklės, kaip išduodami medžioklės leidimai? Apie tai kalbėsimės su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vicepirmininku Eugenijumi Tijušu.

Šią dieną nuo seno Lietuvoje prasidėdavo medžioklės sezonas. Lietuvių pagonių medžioklės deivė buvo Medeinė. Romėnai turėjo medžioklės deivę Dianą, o graikai – Artemidę. Įsigalėjus krikščionybei, medžioklės diena sutapatinta su šv. Huberto varduvėmis. Šv. Hubertas laikomas medžiotojų globėju. Kaip Lietuvoje organizuojamos medžioklės, kaip išduodami medžioklės leidimai? Apie tai kalbėsimės su Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos vicepirmininku Eugenijumi Tijušu.

Vyriausybei siūloma sudaryti Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo komisiją, kuriai būtų pavesta įgyvendinti šių jubiliejinių metų minėjimo programą. Šią savaitę Seimas po pateikimo bendru sutarimu pritarė tai numatančiam nutarimo projektui. Pasak projekto iniciatoriaus, Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininko Valentino Stundžio, Kristijono Donelaičio 300-ųjų gimimo metinių minėjimo 2010–2014 metų programa įgyvendinama vangiai, jai nėra skiriamas pakankamas finansavimas.

Prieš kelerius metus Vilniuje duris atvėrė robotikos mokykla, kurioje moksleiviai susipažįsta su savarankišku mokslo naujovių kūrimu, programavimu ir kūrybiniu konstravimu. Šios mokyklos įkūrėjas Paulius Briedis idėją vaikus mokyti robotų konstravimo ir kompiuterinės programavimo kalbos parsivežė iš Japonijos, kur, anot kūrėjo, didžiausi atradimai atliekami mokyklose ar aukštosiose mokyklose.

Taip pat laidoje kultūros renginių anonsai, viktorina.

Vedėjas Vytautas Markevičius. Prodiuserė Aušra Jūraitė.

„Ryto garsai“ – lapkričio 3 d., nuo 07.30 iki 09.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...