captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: kaktusų ypatumai ir priežiūra žiemą

Kaktusinių šeimoje šiuo metu priskaičiuojama apie 3000 rūšių. Tiksliai suskaičiuoti neįmanoma, nes randamos vis naujos, retos rūšys.

Mėgėjų kolekcijose dažniausia auginami rutuliški ir žemi koloniški kaktusai. Joms paįvairinti dažniausiai auginamos opuncijos, aukštesni koloniški, lapiniai kaktusai. Visi jie turi savo gyvenimo ritmą. Žiemą, esant sausam klimatui, jie ramiai laukia pavasario ir, gavę pakankamai šilumos ir drėgmės, žydi. Vasarą, kai vietovėse, iš kur kaktusai kilę, būna sausra, augalai „miega“. Apie kaktusų įvairovę ir priežiūros ypatumus žiemos metą pasakos Kristina Popovienė.

Bulvės kilusios iš Pietų Amerikos, kur ir dabar galima pamatyti laukinių jų krūmų. Žmonės maistui bulves naudoja jau 14 tūkstančių metų. Mokslininkai bulves vadina botanikos šedevru, nes jose gausu įvairių naudingų medžiagų. Bulvės laikomos vienomis naudingiausių daržovių, tačiau jomis galima ir apsinuodyti. Ilgiau negu dvi savaites bulves laikant šviesioje patalpoje, gumbuose kaupiasi glikoalkaloidai – labai nuodingos medžiagos. Kaip tinkamai išsirinkti bulves prekybos centruose, kuo jos naudingos, ar pakeis bulves topinambai? Paaiškins Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio ir maisto mokslų instituto profesorė Elvyra Jarienė.

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, sausio 29 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: sodai@lrt.lt, (8-5) 236 30 0, 868657248

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...