captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: kaip užsikrečiama hepatitu A?

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, po dvylikos metų pertraukos Lietuvoje stebimas staigus sergamumo virusiniu hepatitu A šuolis. Šiuo virusu lengvai užsikrečiama nuo sergančio žmogaus tiesioginio kontakto būdu dėl nepakankamos higienos.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, po dvylikos metų pertraukos Lietuvoje stebimas staigus sergamumo virusiniu hepatitu A šuolis. Šiuo virusu lengvai užsikrečiama nuo sergančio žmogaus tiesioginio kontakto būdu dėl nepakankamos higienos, per užterštą maistą ar geriamąjį vandenį. Hepatito A virusai gali plisti ir tarp asmenų, vartojančių švirkščiamąsias narkotines medžiagas. Hepatito A užsikrėtusiųjų židinys – romų taboras Vilniuje, kuriame antisanitarinė namų ir aplinkos būklė sudaro tinkamas sąlygas pavojingos infekcinės ligos plitimui ne tik tabore, bet ir už jo ribų.

Kita laidos tema – apie auskarus. Kalbėdami apie juos turime neužmiršti aktyviųjų kūno taškų. Sakoma, kad kiekvienas biologiškai aktyvus taškas turi grįžtamąjį ryšį su kuriuo nors organu. Dabar šių taškų priskaičiuojama apie 2000. Laidoje kalbės akupunktūros specialistai, odontologai ir odos ligų gydytojai, kurie ir paaiškins, kaip jie vertina auskarų vėrimąsi į įvairias kūno vietas.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – lapkričio 3 d., šeštadienį, 11.03 val., kartojama lapkričio 8 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...