captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkas sulaukė rekordinio tikrintojų skaičiaus

Širvintų rajono ūkininkas Vidmantas Zablackas turi 60 ha žemės, kurioje daugiausia augina javus. Trečdalis ploto skirtas lauko daržovėms, turi kelis šiltnamius ir garsėja kaip daržovių augintojas, kurio produkciją dažniausia perka vilniečiai. Praėję metai nebuvo derlingi, tačiau ūkininkas sulaukė rekordinio tikrintojų derliaus. Kodėl, pirmiesiems tikrintojams neradus jokių pažeidimų naudojant augalų apsaugos priemones, vis dar siunčiami kiti?

Lietuvoje kaimo bendruomenių beveik du tūkstančiai. Anykščių rajono Šerių kaimo, susibūrusi prieš 13 metų, viena iš jų. Jau susitvarkė bendruomenės namus, rėmėjų iš Nyderlandų pagalba pirko baldus, įrangą ir dabar turi patogią susirinkimo vietą įvairiomis progomis. Dabartinė bendruomenės pirmininkė Daiva Bakšienė nuo pat pradžių priklauso keliolikos žmonių iniciatyvinei grupei, kuri, galima sakyti, ir judina veiklą. O ar gali kaimo bendruomenė paveikti asocialias šeimas, koks realus politikų dėmesys skaudžioms kaimo temoms, gal jau žmonės mažiau abejoja bendruomeniškumo svarba?    

Rubrika „Diena kaime“ šią savaitę apie Ežerų žvejybos ypatumus ir istoriją, gyvenimą Mindūnuose, pasirengimą žiemos žvejybos šventei. Kasryt laidose apie tai kalba Mindūnuose esančio Ežerų žvejybos muziejaus vedėja Alfreda Petrauskienė. Muziejus unikalus ir vienintelis toks Lietuvoje, todėl lankytojų paprastai netrūksta, tačiau sušilęs oras, žiemiškas lietus bent jau antradienį atbaidė visus ir nė vienas neužsuko į muziejų. Ko gero ir keliautojų paprastą savaitės dieną buvo mažiau, nes kelias slidokas. Beje, ir žveją vos vieną kitą Alfreda Petrauskienė sutiko, nes nekimba.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, sausio 28 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...