captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ prisimename dailininkę, režisierę Vegą Vaičiūnaitę

„Aš tikiu, kad pagrindinė informacija, kurią žmogus gauna iš spektaklio, yra pasąmoninė. Jeigu ši nematoma informacija yra teisinga, ji labai stipriai veikia žmogų“, – daugiau kaip prieš dešimtmetį sakė dailininkė ir režisierė, teatro „Miraklis“ vadovė Vega Vaičiūnaitė. 
Vegos Vaičiūnaitės kurta lėlė. („Lėlės“ arch. nuotr.)
Vegos Vaičiūnaitės kurta lėlė. („Lėlės“ arch. nuotr.)

„Aš tikiu, kad pagrindinė informacija, kurią žmogus gauna iš spektaklio, yra pasąmoninė. Jeigu ši nematoma informacija yra teisinga, ji labai stipriai veikia žmogų“, – daugiau kaip prieš dešimtmetį sakė dailininkė ir režisierė, teatro „Miraklis“ vadovė Vega Vaičiūnaitė. Prisimename anksti šį pasaulį palikusią, unikalų teatro pasaulį kūrusią menininkę.

„Mano tikslas buvo sukurti partizaninį spektaklį. Tai istorija, papasakota dviejų šunų“, – taip premjerinį spektaklį „Gelbėkime meilę“ apibūdina režisierius Agnius Jankevičius.

„Viskas gali apsiversti!“ – teigia jubiliejinio festivalio „Scanorama“ rengėjai. Pasakojimas apie šių metų provokacijas, geriausius filmus, svečius ir programas.

„Koncertinės salės – tai pinigai. Norint jas užpildyti, reikalinga parodomoji kultūra. Todėl mūsų profesijoje karaliauja savotiškas cirkas“, – sako Prancūzijoje gyvenantis pianistas Valerijus Afanasjevas. Pokalbis apie muzikos atlikimą ir klausymą.

„Tarp Helovino ir Vėlinių“. Menotyrininkės Agnės Narušytės komentaras.

„Natūralių ir antgamtinių dalykų sąveika yra pagrindinė mano tema“, – sakė menininkė Vega Vaičiūnaitė. Fondinis LRT RADIJO įrašas.

Laidos dalis „Sėskim ir pakalbėkim“. „Mano interesų laukas – senoji lietuvių išeivija. Deja, jos istorija po truputį nyksta, todėl noriu spėti atrasti užmirštus pėdsakus, kuriais buvo lemta vaikščioti mūsų protėviams“, – sako JAV gyvenantis aktyvus išeivijos kultūros veikėjas, žurnalistas Donatas Januta.

Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – lapkričio 3 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama lapkričio 4 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close