captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie lietuvių kalbą emigracijoje

„Vieni tėvai man pasakojo, kad už skaitymą vaikui duodavę pinigų: už puslapį anglų kalba – 1 centą, už puslapį lietuviškai – 3 centus“, – emigrantų metodus mokyti vaikus lietuvių kalbos pateikia Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros prof. dr. Meilutė Ramonienė, tyrusi lietuvių kalbą emigracijoje.
Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros prof. dr. Meilutė Ramonienė. VU.lt nuotr.
Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros prof. dr. Meilutė Ramonienė. VU.lt nuotr.

„Kino filmų gamybos ir kino kultūros projektų finansavimas Lietuvoje jau ne procentais, o keletą kartų mažesnis už panašaus dydžio šalių, tokių kaip Latvija, Estija, Kroatija ar Makedonija, skiriamą finansavimą. O mes su jomis konkuruojame tarptautinėje rinkoje dėl tokių kino industrijų, kaip Prancūzijos, Vokietijos ar Jungtinės Karalystės, dėmesio“, – sako Lietuvos kino centro direktorius Rolandas Kvietkauskas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vidurinėje mokykloje nėra dėstoma retorika, tad iš kurgi žmonėms semtis įgūdžių? O viešas kalbėjimas visgi yra įgūdžiai, įgyjami praktikos būdu – lygiai kaip ir važiavimas dviračiu“, – sako aktorė Adrija Čepaitė, rengianti viešo kalbėjimo kursus. Su rubrika „Kalbos rytas“ – pokalbis apie viešą kalbėjimą.

„Norėjome aprėpti visas bangas, visas kartas ir visas pasaulio šalis, į kurias lietuviai buvo kada nors emigravę. Mums tai pasisekė, tik nepavyko prieiti prie tų, kuriems Lietuva ir lietuvių kalba nėra svarbi, kurie užmiršo arba nenori kalbėti lietuviškai“, – apie tyrimą „Emigrantų kalba“ pasakoja Vilniaus universiteto Lituanistinių studijų katedros profesorė dr. Meilutė Ramonienė.  Išsiaiškinusios, koks lietuvių emigrantų požiūris į lietuvių kalbą, ar jos moko savo vaikus („Vieni tėvai man pasakojo, kad už skaitymą vaikui duodavę pinigų: už puslapį anglų kalba – 1 centą, už puslapį lietuviškai – 3 centus“) ir kaip ją puoselėja, Lituanistinių studijų katedros darbuotojos pradėjo antrąjį tyrimą – „Lietuvių kalba diasporoje: mokėjimas, vartojimas, nykimas“. Pokalbis su prof. dr. Meilute Ramoniene apie lietuvių emigrantų ir jų palikuonių požiūrį į gimtąją kalbą ir įdomiausias patirtis bendraujant su išeiviais bei tyrimų reikšmę.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ sausio 27 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close