captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savo ūkį Lietuvoje kūrė dirbdamas Norvegijoje

Gintaras Šinkūnas – Anykščių rajono konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojas, turi modernų 270 ha augalininkystės ūkį. Pernai sulaukė rekordinio grūdų derliaus – 7 t iš hektaro ir, atrodo, lengvai sukūrė savo gyvenimo pamatus. Tačiau lemiamą įtaką turėjo sunkus darbas pas ūkininką Norvegijoje. 8 metus vasaromis uždirbtus pinigus vaikinas investavo į savo ūkį: pirko techniką, žemę ir dabar jau gali džiaugtis rezultatais.
Anykščių rajono konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojas Gintaras Šinkūnas. lus.lt nuotr.
Anykščių rajono konkurso „Metų ūkis 2015“ nugalėtojas Gintaras Šinkūnas. lus.lt nuotr.

Praėjusį sekmadienį Berlyne baigėsi jau 81-ąjį kartą rengta pasaulinė maisto pramonės ir žemės ūkio paroda „Žalioji savaitė“. Pernai daugiau kaip savaitę trunkančiame renginyje lankėsi 420 tūkst. smalsuolių, savo produkciją jiems pristatė 1700 įmonių. Šiemet organizatoriai tikisi panašios statistikos. Kokių skirtumų pamatė, kuo ypatinga buvo paroda Lietuvos žemdirbiams? Pasakos joje tradiciškai apsilankantis Kupiškio rajono ūkininkas Zigmas Aleksandravičius.

Laidos rubrika „Diena kaime“ šią savaitę su Molėtų rajono Mindūnų kaime esančio Ežerų žvejybos muziejaus vedėja Alfreda Petrauskiene. Muziejus populiarus ir žiemos metą – šeštadienį lankėsi Vilniaus „Rotary“ klubo nariai, žinomas muzikas Donatas Katkus. Visi lankytojai pavaišinti ypatinga žvejo arbata, pavežioti senovinėmis rogėmis, kurias tempia arkliai. Labai mėgstami lankytojų yra specialūs lunatikų žygiai slidėmis užšalusiais ežerais įdomesniais, šiaip jau vasaros laiką sunkiai pasiekiamais gamtos kampeliais. Paskutinis žygis buvo savaitgalį: iki dviejų nakties, būtinai pilnaties metu, laužas kūrenamas, arbata verdama. Dalyvių būta ir iš Kauno, ir iš Vilniaus. Tiesa, žuvys kažkodėl dabar mažiau kimba, bet užsiėmimų lankytojai randa įdomių. Pirmadienį muziejus nedirbo, bet buvo reikalų Molėtuose.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, sausio 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...