captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – skulptorius Vladas Urbanavičius

„Šių dienų menas nebėra toks, koks buvo 19-ame šimtmetyje ar 20-ojo amžiaus pradžioje. O pas mus jis dažniausiai taip ir suvokiamas. Paminklai Gediminui, Mindaugui, net Kudirkai rodo, kad esame įstrigę laike, tai stabdo, trūksta impulsų naujai kūrybai, nepasakome nieko naujo“, – sako 2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas skulptorius Vladas Urbanavičius.
2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas skulptorius Vladas Urbanavičius. Evgenios Levin nuotr.
2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas skulptorius Vladas Urbanavičius. Evgenios Levin nuotr.

„Akcija bergždžia – iš tuščio į kiaura. Taip iliustruojame valdininkijos požiūrį į kultūrinę spaudą ir apskritai į kultūros žmones. Nuo valdininkų darbo kenčia visas kultūrinis laukas“, – kultūrinių leidinių protesto akcijos „Pernykštis sniegas“ idėją aiškina žurnalo „Literatūra ir menas“ vyriausiasis redaktorius poetas Gytis Norvilas.

„Mūsų parodų dažniausi lankytojai medikai ir mokytojai. Anksčiau vidurinioji klasė, kuri domisi menu, labiau galėjo įpirkti meno kūrinius. Ir bėda ne tai, kad menas kainuoja, o kad mūsų ekonominė situacija nepasiveja meno“, – pastebi Klaipėdoje esančios „Baroti“ galerijos direktorė Andželika Baroti. 

Naujoje fotografijų iš viso pasaulio knygoje užfiksuotas gyvenimas žmonių, kuriems priklauso tiek pat turto, kiek visiems likusiems Žemės gyventojams kartu sudėjus. Meno kūrinių aukcionuose tokia turtinė nelygybė matosi ypač ryškiai. Šios ir kitos temos – užsienio kultūros apžvalgoje. 

Savo požiūrį į ekonomiką komentare dėsto menotyrininkė Agnė Narušytė.

„Žmonės galvoja, kad viešoji erdvė neliečiama, sunku gauti leidimus ką nors keisti, bet aš ir noriu parodyti, kad niekas kitas be gyventojų ja nepasirūpins“, – pastebi Kaune rengiamo gatvės meno festivalio „Nykoka“ organizatorius Tadas Šimkus.

„Tas nuolatinis gręžiojimasis atgal nekonstruktyvus, jei paleistume stabdžius, pačių sugalvotus trikdžius, galėtume judėti į priekį, normaliai konkuruoti pasaulio meno arenoje“, – įsitikinęs 2015 m. Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas skulptorius Vladas Urbanavičius, su kuriuo susitiksime ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 23 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 24 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...