captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: jaunas, bet jau geriausias Lietuvoje mišrusis mėgėjų choras „Bel Canto“

„Choras „Bel Canto“, siekdamas pakeisti vis dar konservatyvų ir archajišką chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje, kuria ir pristato ypatingus, elegantiškus, intelektualius ir šiuolaikiškus muzikinius projektus, kuriuose harmoningai dera įvairių stilių ir epochų muzika.“
Mišrusis mėgėjų choras „Bel Canto“.
Mišrusis mėgėjų choras „Bel Canto“.

„Vroclavo – 2016 m. Europos kultūros sostinės – renginių programa nesikeičia, todėl kai kurie kultūros srityje dirbantys žmonės bijo, kad keisis prioritetai kultūros srityje, kad jie nebegaus pinigų projektams. Naujasis kultūros ministras žadėjo kreipti kultūros politiką tradicinių vertybių linkme, nors kažkokių rimtų pokyčių dar nebuvo“, – sako Vroclave (Lenkija) gyvenantis kultūros vadybininkas, vienas iš šiuolaikinio meno festivalių organizatorių Tadeuszas Minceris.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Spektaklis-instaliacija kiekvienam žiūrovui pristatoma individualiai. Žmogus keliauja per aštuonias erdves ir pamato skirtingas apraiškas meilės tema. Užsisuka toks ratas, kuris baigiasi pirmą valandą nakties. Žiūrovas labai jautriai priima šį spektaklį, nes jis suvokia, kad jam vienam dirba šešiolika aktorių“, – netradicinį sumanymą uostamiestyje pristato idėjos autorė lėlininkė Karolina Jurkštaitė.

„Choras „Bel Canto“, siekdamas pakeisti vis dar konservatyvų ir archajišką chorinės muzikos įvaizdį Lietuvoje, kuria ir pristato ypatingus, elegantiškus, intelektualius ir šiuolaikiškus muzikinius projektus, kuriuose harmoningai dera įvairių stilių ir epochų muzika. Ypatingą dėmesį skiriame savo solinių koncertų atmosferai ir muzikos pateikimui – elegancija, dėmesys žiūrovų komfortui, išskirtinės koncertų erdvės, dėmesys scenografijai, netgi aromatui koncertų salėse – yra privalomi choro „Bel Canto“ solinių koncertų ar specialių muzikinių projektų akcentai“, – teigia kolektyvo meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas. Jam pritaria ir choro prezidentas Audrius Valatkevičius. Apie choro „Bel Canto“ misiją ir tikslus bei „gražiojo dainavimo“ paieškas pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 22 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...