captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: verslininkas – mėsinių galvijų augintojas

Ne tik Anykščių rajone gerai žinomas verslininkas Vygandas Šližys prieš trejus metus savo gimtajame Bliuvonių kaime įkūrė mėsinių galvijų ūkį.
Verslininkas Vygandas Šližys.
Verslininkas Vygandas Šližys.

Investavęs 2 mln. litų įrengė ganyklas, infrastruktūrą, iš Vokietijos pirko 200 mėsinių galvijų – aubrakų. Dabar galvijų banda padidėjusi  du kartus. Veislines telyčias perka užsieniečiai, mėsai jaučiai realizuojami Lietuvoje. Nereiklūs galvijai puikiai jaučiasi ant sniego, jie šeriami tik dukart per savaitę, bet vanduo tiekiamas kasdien. Kada atsipirks investicijos, kokių patarimų verslininkas turi ūkininkams?

Vienintelis Lietuvoje ežerų žvejybos muziejus veikia Molėtų rajono Mindūnų kaime. Įkurtas beveik prieš tris dešimtmečius dabar jis iš esmės pasikeitęs. Prieš pustrečių metų muziejus persikėlė į atstatytą medinę etnografinę žvejo sodybą, kurioje aukštaitiška medinė pirkia ir svirnas.

Įdomu, kad dar ne taip seniai nemažai Molėtų krašto gyventojų vertėsi ne žemdirbyste ar gyvulių auginimu, o ir žvejyba. Apie krašto tradicijas, muziejaus veiklą, žvejybą žiemos metu, muziejaus lankytojus, gyvenimą Mindūnuose su rubrika „Diena kaime“ pasakos Ežerų žvejybos muziejaus vedėja Alfreda Petrauskiene. Pirmasis pokalbis – apie praėjusį savaitgalį, apie muziejaus darbo dieną šeštadienį, poilsį ir užsiėmimus sekmadienį.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...