captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys

„Visų pirma, mane žavi galimybės. Kaip dirigentas turi orkestrą, taip mes irgi turime orkestrą, bet dirigentas turi žmonių orkestrą, ir būti diktatoriumi jis negali. O vargonininkas gali būti diktatoriumi – vamzdeliai juk jo klauso“, – prisipažįsta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys. M. Raškovskio nuotr.
Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys. M. Raškovskio nuotr.

„Saukos veidas prilimpa Kristui, Poncijui Pilotui, kankiniui, budeliui, savižudžiui, smurtautojui, vyskupui, buitinio šeimyninio vaizdelio dalyviams, nuogam moters kūnui, skeletui, kūnui iš dešros, galvai be kūno. Visuose paveiksluose įmanoma įžvelgti pasakojimus apie patį menininką, bet veikiau reikėtų suvokti jį – tapytoją – kaip aktorių, skirtinguose paveiksluose atliekantį skirtingus vaidmenis“, – sako parodos „Žmogus su Saukos veidu“ kuratorė Monika Saukaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos paruoštoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje: kas siejo A. Diurerį ir Giorgionę; Europa Londono Viktorijos ir Alberto muziejuje; F. Šilerio „Plėšikai“ Budapešte; kodėl pasaulyje neslūgsta G. Malerio populiarumas?

„Visų pirma, mane žavi galimybės. Kaip dirigentas turi orkestrą, taip mes irgi turime orkestrą, bet dirigentas turi žmonių orkestrą, ir būti diktatoriumi jis negali. O vargonininkas gali būti diktatoriumi – vamzdeliai juk jo klauso“, – kodėl žavi vargonų muzika ir atlikimas, prisipažįsta Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas vargonininkas Leopoldas Digrys, įvertintas už Lietuvos vargonų mokyklos atgaivinimą ir plėtojimą. Pokalbis apie gyvenimą, neatsiejamą nuo vargonų muzikos, amžiną savikritiką ir lemtingus gyvenimo atsitiktinumus. 

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ sausio 21 d., ketvirtadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...