captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Devyni radijo dešimtmečiai“: Lietuvos radijo pranešėją Ireną Oškinaitę prisimenant

Vienas iš išskirtinių XX amžiaus stebuklo – radijo bruožų yra kalbančiųjų prie mikrofono balsai. Juk jie kažkuo ypatingi: praneša žinias, pataria, pamoko, pamokslauja, kviečia pramogai.  Vienas iš įdomiausių radijo fenomenų – diktoriai.
1930 m. LCVA<br> A. Mickaus nuotr.
1930 m. LCVA
A. Mickaus nuotr.

Įvairių bangų diapazonais dirbančias stotis galima atskirti iš išskirtinių jų pranešėjų balsų, jie tarsi savo šalies įprasminimo ženklas eterio platumose. Toks buvo Willis Conoveris „Amerikos balso“ džiazo laidų vedėjas, virtęs pasaulinio radijo eterio legenda, ir daugelis kitų.

Lietuvos radijas tai pat garsėjo išskirtiniais diktorių balsais. Iki Antrojo pasaulinio karo Kauno radiofonas savo programas transliavo ilgųjų bangų diapazone, kurios buvo girdimos net tik visoje Europoje, bet ir Pietų Amerikoje. Ir viena to laiko lietuviškojo eterių puošmenų buvo pranešėjos Irenos Oškinaitės balsas – aksominis, išskirtinio tembro altas. Turėdama puikų išsilavinimą, laisvai kalbėdama keturiomis pagrindinėmis Europos kalbomis, Irena Oškinaitė buvo tikras eterio etalonas. Žymėdami Lietuvos radijo 90-metį laidoje pakviesime klausytis interviu fragmentų iš laidos, transliuotos 1991 metais.   

Laidą veda Andrius Kairaitis.

„Devyni radijo dešimtmečiai“ – sausio  22 d., penktadienį, 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sekmadienį 09.05 val. per LRT RADIJĄ ir pirmadienį14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...