captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius

„Labai gerai, kad gimiau Suvalkijoje, kur kalbama gryna kalba, ir kad nestudijavau filologijos – tai leido man būti nesuformuotu, neapgenėtu, į kanonus neįspraustu rašytoju“, – sako jubiliejų minintis rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius.
Rašytojas ir gamtininkas Selemonas Paltanavičius.

„Labai svarbu filmuose perteikti ne tik tai, kaip mes gyvename, bet ir tai, ką mes jaučiame. Pasirinkta festivalio tema – šeima plačiaja prasme“, – 11-ojo prancūzų filmų festivalio „Žiemos ekranai“ temos aktualumą pabrėžia Prancūzų instituto Lietuvoje direktorius Frédéric Bellido.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Jei kalbėtume apie mokyklinio amžiaus vaikus, tai, mano nuomone, dailyraštis šiandien padeda ne tik koncentruoti dėmesį ir moko tvarkingai, nebraukiant rašyti, bet ir integraliai ugdo skaitymo, rašymo gebėjimus. O jie Lietuvoje pastaruosius dešimt metų vis prastėja“, – pastebi Lietuvos edukologijos universiteto Edukacinių tyrimų instituto direktorė dr. Daiva Jakavonytė-Staškuvienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie nacionalinį Vinco Kudirkos dailyraščio konkursą „Rašom! 2016“ ir dailyraščio naudą.

„Gamta – beveik visose mano knygose. Net ir ten, kur rašau apie vaikus, gamta labai svarbi“, – sako jubiliejų minintis rašytojas ir gamtininkas S. Paltanavičius. Apie paskatas rašyti, grožinės literatūros reikšmę ugdant jaunųjų skaitytojų meilę gamtai ir dar vieną pomėgį – gamtos fotografiją – su jubiliatu pokalbis studijoje.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ sausio 20 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...