captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: Rytų ir Vakarų pasaulio susidūrimas Michelio Houellebecqo romane „Pasidavimas“

„Į klausimą, ar jis islamofobas, M. Houellebecqas atsako: tikriausiai, bet žodis „fobija“ reiškia veikiau baimę, o ne neapykantą. Terorizmo baimę“, – apie vieną populiariausių šių dienų prancūzų rašytojų ir daugybę diskusijų sukėlusį naujausią jo romaną „Pasidavimas“ pasakoja Prancūzijoje gyvenantis rašytojas Valdas Papievis.
Prancūzų rašytojas Michelis Houellebecas.
Prancūzų rašytojas Michelis Houellebecas.

Prieš dešimtmetį kontroversiškai apie islamą pasisakęs ir daugybės reakcijų sulaukęs M. Houellebecqas, naujoje antiutopijoje siūlo pažvelgti į 2022-uosius, kai Prancūzijos prezidento rinkimus laimi Musulmonų brolijos atstovas. Kas tada nutinka Prancūzijai, o kartu ir Vakarų pasauliui?   

Pasirodžius romanui nemažai diskutuota, ar jis nėra islamofobiškas. Pasak prancūzų literatūros specialisto Vytauto Bikulčiaus, „egzistuoja keletas romano perskaitymo kelių. Galimas ir toks, bet labai įdomu, ką autorius pastebi apie europiečius ir su kokia literatūrine meistryste jis tai daro“.  

Ar gali sugyventi skirtingos kultūros? Koks religijos vaidmuo šiandieniniame pasaulyje? Kontroversišką ir didžiulio populiarumo sulaukusį romaną „Pasidavimas“ atsiversime su V. Papieviu ir V. Bikulčiumi.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ – sausio 17 d., sekmadienį, 17.03 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 18 d., pirmadienį, 01.05 val. ir sausio 19 d., antradienį, 16.05 val.

https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close