captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – tapytojas Šarūnas Sauka

„Žmogus sensti, darbai sensta, nuostabos mažėja, cinizmo daugėja. Viskas natūraliai. Viskas tas pats“, – sako dailininkas Šarūnas Sauka, Nacionalinėje dailės galerijoje atidarantis didžiulę personalinę parodą „Žmogus su Saukos veidu“.
Tapytojas Šarūnas Sauka. Gedimino Bartuškos nuotr.
Tapytojas Šarūnas Sauka. Gedimino Bartuškos nuotr.

„Žmona paskatino rašyti knygą, nes dažnai pasakodavau anekdotines situacijas iš vaikystės. Nors abejojau, galvojau, kam tai bus įdomu“, – apie knygą „Pirkiniai išsimokėtinai“, kurioje pasakojama lietuvių imigrantų šeimos patirtys, sako Kanadoje gyvenantis rašytojas Antanas Šileika. Tęsiame pažintį su Metų knygos rinkimuose dalyvaujančiomis knygomis.          

„Klaipėdoje per metus vyksta vos du trys simfoninės muzikos koncertai. Tiek kartų pas mus atvyksta simfoniniai orkestrai. Nors jie finansuojami ne tik iš sostinės, bet visos šalies gyventojų mokamų mokesčių. Tai sakykite, kaip publikai pamėgti šią muziką?“ – retoriškai klausia Klaipėdos koncertų salės direktorė Danutė Žičkuvienė.

„Yra pasaulis žmonių, kuriems Bowie buvo esybė, suteikusi laisvę būti savimi, bet kitokiais, laisvesniais, kreivesniais, atviresniais ir įdomesniais“, – rašė britų filosofas Simon Critchley. Kaip galėjo menininkas David Bowie savo žodžiais išlaisvinti tiek daug žmonių?

 Apie dalies visuomenės reakciją į religiją, kodėl ji gali piktinti komentare svarsto filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Tradiciškai  mums rūpėjo lituanistinė Liudviko Rėzos veikla, tačiau ji neatskleidžia viso jo veiklos masto. O juk tai buvo Europos kultūros elito atstovas“, – minint 240-ąsias Liudviko Rėzos gimimo metines, pastebi Kuršių nerijos tyrinėtoja istorikė Nijolė Strakauskaitė. 

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ prieš išskirtinio kultūros įvykio – Š. Saukos personalinės parodos „Žmogus su Saukos veidu“ atidarymą kalbamės su kuratore Monika Saukaite ir pačiu menininku.   

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – sausio 16 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 17 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close