captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: savaitgalis su neįprastu ūkininku

Vytautas Zurba gerai žinomas Biržų krašte. Jis – mokslinis agronomas, buvęs rajono meras, ekologinių ūkių šalyje kūrimo iniciatorius ir pats ūkininkaujantis jau 20 metų. Kuo jam neįprastas buvo šis savaitgalis?
Ūkininkas Vytautas Zurba.
Ūkininkas Vytautas Zurba.

Vytautas Zurba gerai žinomas Biržų krašte. Jis – mokslinis agronomas, buvęs rajono meras, ekologinių ūkių šalyje kūrimo iniciatorius ir pats ūkininkaujantis jau 20 metų. Pitiškio kaime 10 ha ūkyje turi sodą, augina bulves, įvairias daržoves. Pats dalyvauja ekologinių produktų mugėse, turgeliuose. Kuo jam neįprastas buvo šis savaitgalis?

Akmenės rajono ūkininkas Algerdas Balčiūnas penkis kartus sumažino auginamų kiaulių skaičių ir žada visai jų atsisakyti. Ir ne dėl mėsos supirkimo kainų. Ūkininkas mano, kad šalies žemės ūkis galėjo būti kur kas gyvybingesnis, jei nebūtų buvę padaryta aiškių klaidų jį kuriant.

Lapkričio mėnesį Lietuvos mokslų akademijoje bus surengta konferencija „Jaunieji mokslininkai – žemės ūkio pažangai“. Pranešimus įvairiomis temomis skaitys pusšimtis jaunųjų mokslininkų.  Vienas renginio organizatorių – Mokslų akademijos Žemės ūkio ir miškų mokslų skyriaus pirmininkas, prof. Albinas Kusta, įsitikinęs, kad konferencija turės ir teorinės, ir praktinės naudos.

Ved.  Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, lapkričio  5 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

  

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...