captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: akademikas Eugenijus Jovaiša už Lietuvos valstybinę kalbą

„Lietuvos visuomenė nėra abejinga teikiamiems abejotiniems įstatymams, pažeidžiantiems valstybinės kalbos statusą, todėl ir susitelkė į pilietinę iniciatyvą „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“.
Akademikas Eugenijus Jovaiša. J. Vaiškūno nuotr.
Akademikas Eugenijus Jovaiša. J. Vaiškūno nuotr.

„Kreipimąsi į Lietuvos žmones pasirašė pusantro šimto iškilių asmenybių, kad visi susimąstytų apie tai, kokias pasekmes gali turėti neva trijų raidelių įrašymas. Tai yra tik aisbergo viršūnė“, – įsitikinęs prof. dr. Eugenijus Jovaiša.

„Tik pradėjęs fotografuoti, kreipiau savo fotoaparato objektyvą į Šiaulių miesto žmones, žymias vietas, senus pastatus ar augančias naujas statybas. Man svarbus buvo kiekvienas miesto gyvenimo tvinksnis, kiekviena detalė, kurių visuma leidžia atskleisti miesto dvasią ir kuria vaizdinę miesto istoriją“, –  pasakoja šiaulietis fotomenininkas Algirdas Musneckis, 80-mečio proga atidarantis parodą „O buvo taip...“.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Padidinus reklamų kiekį, sulaukiame daug vartotojų skundų. Bet teks su reklama apsiprasti, nes kol kas ji yra vienintelis puslapio pajamų šaltinis“, – sako rokiškietis Edmundas Rasiulis, prieš dvejus metus įsigijęs skaitytų knygų skelbimų puslapį „Sena.lt“ ir nuo rudens Vilniuje organizuojantis skaitytų knygų muges.

„Lietuvos visuomenė nėra abejinga teikiamiems abejotiniems įstatymams, pažeidžiantiems valstybinės kalbos statusą, todėl ir susitelkė į pilietinę iniciatyvą „Talka: už Lietuvos valstybinę kalbą“. Kreipimąsi į Lietuvos žmones pasirašė pusantro šimto iškilių asmenybių, kad visi susimąstytų apie tai, kokias pasekmes gali turėti neva trijų raidelių įrašymas. Tai yra tik aisbergo viršūnė“, – įsitikinęs prof. dr. Eugenijus Jovaiša. Ar pagrindiniuose asmens dokumentų puslapiuose ir valstybės duomenų bazėse įrašai bus tik valstybine kalba – pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 15 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close