captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ėriavimosi laikotarpis lems avininkystės rezultatus

Bendrovėje ,,Šeduvos avininkystė“, auginančioje Lietuvos juodgalves ir šiurkščiavilnes avis, sausį, kuris iš esmės lems metų darbo rezultatus, karštas darbymetis. Daug rūpesčių ir papildomo darbo ne tik dėl tai įsigalinčių, tai vėl atlėgstančių šalčių, bet ir dėl pasitaikančių sunkių ėriavimųsi, avių, kurios atstumia ėriukus.

Pastaraisiais metais didėjant įvairių obelų veislių pasiūlai, galimi įvairūs jų sodų modeliai. Šiandien pasigirsta vis daugiau kalbų apie kuloninių obelų sodą. Kažkada šios obelys būdavo daugiau auginamos dėl grožio, nepasižymėjo gera vaisių kokybe. Šiandien yra visiškai kitaip. Kas pasikeitė, kodėl pravartu žiemą  gerai pasvarstyti, o atėjus pavasariui, gal būt ne tik sode, bet ir greta  neseniai pastatyto, ar dar statomo gyvenamojo namo pasodinti kuloninių obelų?

Žemdirbių bendruomenėje Jurbarko rajone, Kazikėnų kaime, gyvenanti ir ūkininkaujanti Inga Lukošienė žinoma ne tik kaip mėsinių galvijų augintoja, bet ir kaip didelė žirgų mylėtoja. Su jais ji susidraugavo dar vaikystėje ir nesiskiria dabar ūkininkaudama. Kuo ūkininkę pakerėjo žirgai, kodėl jie tapo jos laisvalaikio pomėgiu?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, sausio 15 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...