captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie meną krematoriumo erdvėse

„Galimybė menininkams eksponuoti savo kūrinius krematoriume yra ypatinga. Svarbiausia, kad meno kūriniai keltų pozityvias mintis, reikštų pagarbą mirusiajam ir jo artimiesiems“, – mintimis dalinasi tapytoja Giedrė Riškutė-Kariniauskienė.
Tapytoja Giedrė Riškutė-Kariniauskienė. www.vpu.lt nuotr.
Tapytoja Giedrė Riškutė-Kariniauskienė. www.vpu.lt nuotr.

„Galimybė menininkams eksponuoti savo kūrinius krematoriume yra ypatinga. Net menkiausia kūrybos dalelyte menininkas gali palengvinti čia atlydinčiųjų mirusius artimuosius būseną. Svarbiausia, kad meno kūriniai keltų pozityvias mintis, reikštų pagarbą mirusiajam ir jo artimiesiems“, – mintimis dalinasi tapytoja Giedrė Riškutė-Kariniauskienė. 

„Ieškojome tokių filmų, kurie sudrebintų mūsų įsitikinimų pamatus. Tai, kas visuomenėje įprasta, tapę norma, nebūtinai yra „gerai“. Šių metų filmai drąsiai tai nagrinėja“, – apie jubiliejinio Europos šalių kino forumo „Scanorama“ programą pasakoja festivalio direktorė Gražina Arlickaitė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Sukurti  šį spektaklį mane inspiravo suomių ir švedų rašytojos, dailininkės Tove Jansson kūryba. Perskaičiau apsakymą, kuriame ji rašo ne apie pagrindinius veikėjus, o apie personažus, pasirodančius vis kitose istorijose. Tarp jų egzistuoja toks Hemulis, kuris nekenčia triukšmo. Bet taip jau atsitiko, kad jam tenka dirbti atrakcionų parke. Man buvo įdomu fantazuoti, kaip uždarajam dėdei atsikratyti savo susikaustymo“, – sako Vilniaus mažojo teatro premjeros  vaikams „Brangusis atrakcionų parko dėde“ režisierė Olga Lapina.

„Galimybė menininkams eksponuoti savo kūrinius krematoriume yra ypatinga. Net menkiausia kūrybos dalelyte menininkas gali palengvinti čia atlydinčiųjų mirusius artimuosius būseną. Svarbiausia, kad meno kūriniai keltų pozityvias mintis, reikštų pagarbą mirusiajam ir jo artimiesiems“, – mintimis dalinasi tapytoja Giedrė Riškutė-Kariniauskienė. Apie natūralių gyvenimo procesų ir meno sąsajas pokalbis studijoje su Lietuvos edukologijos universiteto Ugdymo mokslų fakulteto docente G.Riškute-Kariniauskiene, keramiku Algimantu Patamsiu, tapytoju Valentinu Ajausku ir krematoriumo vadovu Vyteniu Labanausku.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ penktadienį, lapkričio 2 d., nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...