captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: nereiklūs, bet madingi augalai savo grožį slepia po žeme

Kaudeksiniai augalai, dar vadinami slapukautojais, visą savo grožį – didžiulę įdomios formos šaknį slepia po žeme. Kolekcininkai, dažniau persodindami augalus, pamažu šaknį ištraukia į paviršių.

Karpažolė, dorstenija, tukvis, dioskorėja, vaistinis žargis, bambalis – tik keli kaudeksinių augalų atstovai, bet ir jų vienodų nebūna. Kiekvienas jų – kaip skulptūra, savitai galinti papuošti kambario interjerą. Apie neįprastus pas mus, nereiklius ir madingus augalus, jų priežiūrą žiemos metu pasakos kaudeksinių augalų  žinovė, augalų kolekcininkė Inga Masonaitė.

Žiemos metą pražystantys egzotiniai augalai, be abejo, traukia visų dėmesį. Juk ypatinga žiedo forma ir dydis,  žiedų spalvų įvairovė savam kambaryje padeda ilgais žiemos vakarais sukurti geresnę nuotaiką, suteikia net šilumos. Viena iš daugelio dabar pradedančių žydėti gėlių – strelicija. Penkios strelicijų rūšys natūraliai auga Pietų Afrikoje, o pas mus dėl ypatingos žiedų formos auginamos oranžerijose. Dažniausiai sutinkama puošnioji strelicija. Jos kerą gali sudaryti net 2 metrų aukščio ilgakočių pamatinių lapų kuokštas. Žiedai iškyla iki tokio pat aukščio, žydi vasario–rugpjūčio mėnesiais, kartais ir žiemą. Puošnioji strelicija žydėjimo metu atrodo įspūdingai, o dėl daugybės ryškių spalvų, gervės galvą primenančių žiedynų kartais vadinama „rojaus paukščio gėle“. Sausio mėnesį strelicija žydi ir Kretingos žiemos sode. Išsamiau apie įspūdingos gėlės ypatumus, galimybę auginti savo namuose pasakos Kretingos muziejaus Gamtos skyriaus vedėja Jurgita Tertelienė.                                               

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, sausio 15 d., 12.12 val., laida kartojama 21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...