captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: performansų kūrėja Monika Dirsytė

„Per kiekvieną savo performansą aš numirštu ir prisikeliu iš naujo. Menas man yra šventas dalykas, tad nei jam, nei gyvenimui savęs nė kiek negailiu. Be to aš tiesiog negalėčiau gyventi“, – sako menininkė Monika Dirsytė, praėjusią savaitę atlikusi 12-kos valandų trukmės performansą „Veidaknygė“.

„Kūrėme filmą ne tik apie praeitį, bet ir apie mūsų poziciją šiandien. Net nereikia rėžiminių sistemų, kokie mūsų pasirinkimai dabar? Ar galime pakovoti už bendražmogiškus dalykus, laisvę kalbėti, ar dažniau renkamės nepastebėti neteisybės?“ – filmo „Aš už tave pakalbėsiu“, pasakojančio apie KGB veiklą, idėją aiškina režisierė Virginija Vareikytė.  

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Makroekonominiai rodikliai liudija, kad gyvename vienoje iš labiausiai pasiturinčių pasaulio šalių, dauguma skalių mus įrašo į 50-ukus ir 30-ukus. Gyvename patogiau už amerikiečius, britus ir japonus, nes mūsų miestų ir laukų nešluoja nei potvyniai, nei cunamiai ar tornadai. Tad kodėl iš šios šalies išvykstama lėktuvais, sprogmenimis, degtine ir kitomis teleportavimosi priemonėmis?“ – savo komentare svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Per kiekviena savo performansą aš numirštu ir prisikeliu iš naujo. Menas man yra šventas dalykas, tad nei jam, nei gyvenimui savęs nė kiek negailiu. Be to aš tiesiog negalėčiau gyventi. Aš noriu prisiliesti ir jausti kartu su kitu žmogumi tai, ką kartais mums skauda, tai, kas kartais mums nepatogu. Aš nebijau dalintis savo pasauliu su kitu žmogumi, nenoriu nupiešti savo pasaulio gražesnėmis spalvomis, noriu pabūti su žmogumi tokiu, koks jis yra. Būtent performansu man tai ir pavyksta geriausiai“, – sako menininkė Monika Dirsytė, praėjusią savaitę atlikusi 12-kos valandų trukmės performansą „Veidaknygė“. Pokalbis studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ sausio 12 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close