captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: chrizantema – Vėlinių gėlė

Kasmetės Vėlinių nuotaikos, spalvos, kvapai, stipresniu ar silpnesniu jaudulio virpesiu suspurda kiekvieno, net ir juodžiausių piktadarybių pridariusio žmogaus širdyje. Sunku Vėlines įsivaizduoti ir be įvairiausio puošnumo žiedais sušvintančių chrizantemų.
Chrizantemos.
Chrizantemos.

Kasmetės Vėlinių nuotaikos, spalvos, kvapai, stipresniu ar silpnesniu jaudulio virpesiu suspurda kiekvieno, net ir juodžiausių piktadarybių pridariusio žmogaus širdyje. Sunku Vėlines įsivaizduoti ir be vėlyvųjų šiltnamiuose ar trobose įvairiausio puošnumo žiedais sušvintančių chrizantemų bei jų augintojų.

Kelmės rajono Budraičių kaime, Tytuvėnų žemės ūkio mokyklos patalpose, yra nedidelis muziejėlis, dar vadinamas kraštotyros kampeliu. Šiandien jo įkūrėjo pedagogo, istoriko, rašytojo Igno Viržinto jau nėra tarp gyvųjų. Tačiau jo su talkininkais per beveik pusę amžiaus rinkti vertingi eksponatai daug pasako apie šį Žemaitijos kraštą, jo žmonių gyvenimą ir buitį. Eksponatus ir tuo pačiu Amžinybėn išėjusio Igno Viržinto atminimą saugo, tvarko, prižiūri bei papildo rašytojo našlė Justina Viržintienė.

Šiuo finansiniu laikotarpiu Vilkaviškio rajone įgyvendinta daugiau kaip 20 investicinių projektų, kurie buvo finansuojami europiniais ir savivaldybės pinigais. Kaip jie pagerino, pakeitė kaimo žmonių gyvenimą?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, lapkričio 2 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close