captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytojas Saulius Šaltenis

„Man patinka asketizmas – kai skaitytojas skaito ir pamiršta žodžius. Jie pradingsta, išnyra vaizdai ir pajunti nuostabą. Kaip kad vaikas nustemba pirmąkart išvydęs saulę. Norėčiau, kad mano knygos būtų kaip vienas didelis vaikiškas nustebimas“, – sako rašytojas Saulius Šaltenis.
Rašytojas Saulius Šaltenis. Zenono Baltrušio nuotr.
Rašytojas Saulius Šaltenis. Zenono Baltrušio nuotr.

„Kaip toliau leidiniams gyventi nežinau, negalime nieko nei planuoti, nei užsakyti medžiagų. Bet esmingiausia problema ne tai, kaip išgyvensim šituos kelis mėnesius, o bendras atsakingų asmenų požiūris. Ir tai kartojasi metai iš metų“, – situaciją, kai Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondas neskelbia konkurso ir vėluoja skirti finansavimą kultūros leidiniams, komentuoja „Literatūros ir meno“ vyr. redaktorius Gytis Norvilas.

„Kūrėme filmą ne tik apie praeitį, bet ir apie mūsų poziciją šiandien. Kokie mūsų pasirinkimai dabar? Ar galime pakovoti už bendražmogiškus dalykus, laisvę kalbėti, ar dažniau renkamės nepastebėti neteisybės?“ – filmo „Aš už tave pakalbėsiu“, pasakojančio apie KGB veiklą, idėją aiškina režisierė Virginija Vareikytė.  

Pasaulyje pirmieji kino seansai vyko 19-ojo amžiaus pabaigoje, o kada kinas atkeliauja į Lietuvą? Kurį laikotarpį galima vadinti kino aukso amžiumi Vilniuje? Po Vilniaus kino teatrų istoriją parodoje „Kinas eina per miestą“ vedžios kino tyrinėtoja Sonata Žalneravičiūtė. 


„Makroekonominiai rodikliai liudija, kad gyvename vienoje iš labiausiai pasiturinčių pasaulio šalių, ir dauguma skalių mus įrašo į 50-ukus ir 30-ukus. Gyvename patogiau už amerikiečius, britus ir japonus, nes mūsų miestų ir laukų nešluoja nei potvyniai, nei cunamiai ar tornadai. Tad kodėl iš šios šalies išvykstama lėktuvais, sprogmenimis, degtine ir kitomis teleportavimosi priemonėmis?“ – savo komentare svarsto meno kritikas Vaidas Jauniškis.

„Mes galvojame, kad muziejui laikas eiti į bendrą pramogų industrijos sferą ir pakovoti už lankytojus. Savo parodose bandome diegti pramogos ir edukacijos principą, kad galėtume konkuruoti su kitomis pramogų industrijomis“, – sako Kultūros ministerijos premija apdovanotos Istorinės Kauno Prezidentūros komandos vadovė Renata Mikalajūnaitė.

„Šiandien labiausiai trūksta tylos. Žmonės bijo būti tyloje, ypač jaunimas. Visur gaudžia muzikinis fonas, pašėlęs tempas. O aš sakau – išjunk tą telefoną ir to tempo neliks. Kai lieki su savimi pradeda kuždėti siela, pradedi pažinti save, atsiranda harmonija...“ – sako  gyvenimo jubiliejų pasitikęs rašytojas, scenaristas, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Saulius Šaltenis, su kuriuo susitiksime ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ –  sausio 9 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama sausio 10 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...