captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: „Pieno puta“ – visavertis žemės ūkio kooperatyvas

Praėjo treji metai, kai žemės ūkio kooperatyvo ,,Pieno puta“ nariai patys melžia, pieną perdirba nuosavoje Bagaslaviškio pieninėje ir produktus tiekia į rinką. Kaip pasiteisina tokia kooperatyvo veikla, koks jai besitęsiančios krizės pieno sektoriuje poveikis?
skrilled.com.au nuotr.
skrilled.com.au nuotr.

Praėjusių metų pabaigoje Europos Sąjungos Teisingumo Teisme laimėta byla dėl pieno gamintojams skirtų tiesioginių išmokų mažinimo – vadinamosios moduliacijos, iš dalies paskatino ir privačių miškų savininkus  ieškoti teisybės Briuselyje. Jie mano, kad Seimas 2014 m. pradžioje priimtu Miškų įstatymo pakeitimo įstatymu įvedęs naują papildomą apyvartos pobūdžio mokestį privačių miškų savininkams – nustatydamas 5% atskaitymus į valstybės biudžetą – diskriminuoja šių miškų savininkus kitų verslo sričių atžvilgiu, savo esme yra analogiškas 5% akcizo mokesčio nuo apyvartos įvedimui. Šiuo aktualiu klausimu užklausa pateikta Europos Komisijai.

Žmonėse sakoma: ,,Nauji metai, nauji lapai“. Tačiau Mažulonių kaimo gyventojai nei palydint senuosius, nei atėjus naujiesiems 2016-iems nieko naujo nepastebi. Ar iš tikrųjų viskas po senovei?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, sausio 11 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...