captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Lietuvos rašytojų sąjungos premijos laureatas Herkus Kunčius

„Klesti vidutinė, žemoji ir net aukštoji lietuvių kultūra“, – knygoje „Dviveidis romanas“ („Kultūros barai“) išvadą pateikia rašytojas Herkus Kunčius, įvertintas Lietuvos rašytojų sąjungos premija „už didelės meninės vertės literatūros kūrinį“. Apie „Dviveidį romaną“, sudarytą iš dviejų kūrinių – „Lietuvis Vilniuje“ ir „Dervišas iš Kauno“, pokalbis su autoriumi.  
Henrikas Kunčius. baltavarna.lt nuotr.
Henrikas Kunčius. baltavarna.lt nuotr.

„Vėlavimas patvirtinti nuostatus tėra biurokratinio nepaslankumo pavyzdys, mat ginčų dėl esminių nuostatų pakeitimų nekilo“, – priežastį, kodėl vėluojama skelbti konkursą finansinei paramai gauti, nurodo Spaudos radijo ir televizijos rėmimo fondo direktorius Gintaras Songaila. O kultūrinių leidinių, kurių biudžete valstybinė parama sudaro didžiąją dalį, leidėjai gyvena liūdnoje nežinioje.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „Šiaurės Atėnai“. „7 meno dienos“, „Literatūra ir menas“.

„Liudvikas Rėza buvo atrastas ir tapo aktualus lietuvių visuomenei tarpukaryje, kai Lietuvos valstybėje skleidėsi sava kultūra. Tačiau čia buvo ir šalutinis aspektas, kuris L. Rėzą įrėmino į tam tikrą stereotipinį traktavimą. Tas aspektas – Klaipėdos kraštas. Tiek L. Rėza, tiek K. Donelaitis pirmiausia buvo kaip kultūrinis faktorius konkurencinėje kovoje Klaipėdos krašte tarp Lietuvos ir Vokietijos. Tada labiausiai rūpėjo L. Rėzos lituanistiniai darbai, pamirštant, kad jis pirmiausia buvo teologas“, – pasitinkant jubiliejinius L. Rėzos metus sako Kuršių nerijos tyrinėtoja istorikė Nijolė Strakauskaitė.

„Klesti vidutinė, žemoji ir net aukštoji lietuvių kultūra“, – knygoje „Dviveidis romanas“ („Kultūros barai“) išvadą pateikia rašytojas Herkus Kunčius, įvertintas Lietuvos rašytojų sąjungos premija „už didelės meninės vertės literatūros kūrinį“. Apie „Dviveidį romaną“, sudarytą iš dviejų kūrinių – „Lietuvis Vilniuje“ ir „Dervišas iš Kauno“, apie skirtingus laiko lygmenis ir istorinę atmintį, apie „negražių paminklų miestą“ Vilnių ir Laikinąją sostinę, apie tai, ar „lietuvis jau ne tautybė, o tik liūdna diagnozė“, pokalbis studijoje su autoriumi.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ sausio 8 d., penktadienį, nuo 8.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...