captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": kodėl aukštojo mokslo diplomas nebegarantuoja darbo?

Šią savaitę daugelyje aukštųjų mokyklų didžiulis sambrūzdis: bakalaurantai ir magistrantai gina baigiamuosius darbus. Ir jau po keletos savaičių kai kurie jų turės savo rankose aukštojo mokslo baigimo diplomus. Dar kita dalis absolventų gaus diplomus ir įsilies į darbo rinką vasaros pradžioje.

Kaip rodo „Mosta“ atlikta absolventų studijų, darbo ir karjeros lūkesčių apklausa, iš karto po studijų baigimo net 55 proc. alumnų būna tikri, kad jų įgyta specialybė yra paklausi darbo rinkoje, bet po to, kai pradeda darbo paieškas (tai yra praėjus pusei metų po studijų baigimo), savo įgytą profesiją paklausia mano esant jau tik 38 proc. alumnų.

Kitaip sakant, daugiau nei 60 proc. visų jaunų žmonių (studijuojančių aukštosiose mokyklose) gerokai pervertina diplomą.

Tad kokių specialybių diplomuoti universitetų, kolegijų bei profesinių mokyklų absolventai neranda darbo bei kokios galimos išeitys?

Laidoje dalyvaus socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, švietimo ir mokslo viceministrė dr. Svetlana Kauzonienė. 

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" sausio 7 d., ketvirtadienį, 16.05 val., kartojama 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...