captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Birutės Jonuškaitės „Maranta“

„Maranta dar yra vadinama dešimties Dievo įsakymų arba maloningąja gėle. Rašant man visada rūpi, kad kūrinyje išliktų švari vidinė erdvė", – sako rašytoja Birutė Jonuškaitė, kurios romanas „Maranta“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.
Rašytojos Birutės Jonuškaitės knygos „Maranta“ viršelio fragmentas.
Rašytojos Birutės Jonuškaitės knygos „Maranta“ viršelio fragmentas.

„Norisi, kad žmonės pajustų ir suprastų, koks liaudies menas yra kokybiškas, kur slypi jo grožis, kaip pasireiškia tradicija. Tarkim, koks turi būti puodynės dekoras? Tai žinodami, ir  mugėse pirksime vertingus darbus, o ne bet kokius štampuotus padarus. Todėl labai svarbu švietimas ir žmonių noras suvokti, kokios mūsų tradicijos yra pačios vertingiausios“, – respublikinės „Aukso vainiko“ parodos reikšmę aiškina LLKC direktoriaus pavaduotoja, Etninės kultūros skyriaus vedėja Vida Šatkauskienė.

 Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Pirmiausia Lietuvoje susiformavo turtingųjų, kilmingųjų pavardės, vėliau vidutinio sluoksnio, vėliausiai valstiečių ir neturtingųjų“, –  pasakoja Vilniaus universiteto Lietuvių kalbos docentė Daiva Sinkevičiūtė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie lietuviškų pavardžių istoriją.

„Maranta dar yra vadinama dešimties Dievo įsakymų arba maloningąja gėle. Rašant man visada rūpi, kad kūrinyje išliktų švari vidinė erdvė. Galima pasakoti pačius baisiausius, šlykščiausius dalykus, ir personažai gali būti nuodėmingi, bet vis dėlto kažkur fone skaitytojas privalo jausti tą vidinę šviesą,  su kuria į jį kreipiasi autorius ir primena tuos dešimt įsakymų...“ –  sako rašytoja Birutė Jonuškaitė, kurios romanas „Maranta“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

 Ved. Juta Liutkevičiūtė

„Ryto allegro“ sausio 6 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 
https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...