captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto garsai“: apie kraujo donorystę

Lietuvoje per metus reikia tūkstančių litrų kraujo, kad būtų išgelbėti žmonės, praradę didelį jo kiekį dėl sunkių chirurginių operacijų, patirtų traumų, avarijų, žarnyno kraujavimo ar komplikuoto gimdymo. Vis daugiau žmonių kraujo duoda neatlygintinai.

Sausio pirmąją Lietuva prisijungė prie Europos bendros elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA. Apie šį projektą ir su juo susijusius mokėjimų pokyčius kalbėsimės su Lietuvos banko Finansinio stabilumo departamento Rinkos infrastruktūros politikos skyriaus viršininku Tomu Karpavičiumi.

Nuo sausio visi šunys, katės ir šeškai privalo būti ženklinami mikroschemomis ir registruojami Gyvūnų augintinių registre.

Jei gyvenate didmiestyje ir esate įsitikinę, kad jo erdvės jums jau seniai pažįstamos, pabandykite įsivaizduoti, kaip šiandien atrodo po senamiesčio gatvėmis nusidriekę požemiai arba Šaltojo karo periodu statyti branduoliniai bunkeriai. Arba pastatas užkaltais langais – tas pats, pro kurį einate kiekvieną dieną. Būtent taip mąsto vadinamieji „digeriai“ – miestų tyrinėtojai. Apie šį judėjimą, jo filosofiją bei nerašytą etikos kodeksą pasakos Lukas Kivita.

Savaitės įvykių kalendorius.

Šiaulių regiono verslo naujienos.

Su rubrika „Labas rytas, Europa“ pokalbis su LRT bendradarbiu Paryžiuje Valdu Papieviu.        

Prasidėjus naujiems metams – apie kalendorius su kalendorių kolekcininku, Kalendorių muziejaus Skriaudžiuose (Prienų raj.) įkūrėju Pijumi Brazausku.   

Sausio 4-osios, pirmadienio, „Ryto garsus“ veda Alvyda Bajarūnaitė ir Artūras Matusas.       

Klausykitės nuo 06.30 iki 10.00 val. per LRT RADIJĄ.                       

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...