captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

Sukanka 240 metų, kai gimė žymiausias XIX a. pradžios Mažosios Lietuvos lietuvių kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza.
Mažosios Lietuvos lietuvių kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza.
Mažosios Lietuvos lietuvių kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza.

„Spektakliuose man tenka ne vien geruolio vaidmenys, tačiau man brangus kiekvienas personažas, iš kurio kaskart išmokstu ko nors nauja“, – teigia Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistas Mindaugas Jankauskas, 2015-aisiais pripažintas geriausiu antraplanių vaidmenų atlikėju.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Abi perskaityti verta, abi jas jungia mintis, kad žmogus per amžius ne itin pasikeitė – jį valdo vis tos pačios aistros, jausmai, jam rūpi vieni ir tie patys dalykai: laisvė, saugumas, artimieji, turtai, asmeninis gyvenimas“, – pastebi literatūros kritikas, poetas ir vertėjas Marius Burokas, apžvelgdamas Andrejaus Kurkovo knygą „Maidano dienoraštis“ ir Mary Beard  „Pompėjai. Romėniško miesto gyvenimas“.

Sausio 9-ąją sukanka 240 metų, kai gimė žymiausias XIX a. pradžios Mažosios Lietuvos lietuvių kultūros veikėjas Liudvikas Gediminas Martynas Rėza. Apibendrinęs lietuvininkų kultūros pasiekimus, padėjęs pagrindus XIX a. lietuvių kultūrai, jis buvo tarpininkas tarp Karaliaučiaus ir Vilniaus, tarp lietuvių ir Europos kultūros, tarp religinės ir pasaulietinės kultūros. Rėza buvo labiausiai išsimokslinęs savo laikmečio lituanistas – Karaliaučiaus universiteto profesorius, todėl tapo pavyzdžiu bei autoritetu kitiems to meto lietuvių kultūros puoselėtojams. Apie Liudviką Rėzą – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ sausio 4 d., pirmadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close