captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: V. Kubiliaus premija – Laimantui Jonušiui

„Ne tik vertėjavimas, bet ir itin didelė skaitytojo patirtis perša įžūlią mintį, kad pasaulyje sukurta tiek nuostabių kūrinių, prie kurių sunku ką bepridurti. Bet tai yra savotiška iliuzija. Niekada nebus „viskas jau parašyta“, – sako literatūros kritikas ir vertėjas Laimantas Jonušys, kuriam šiemet įteikta V. Kubiliaus premija.
Literatūros kritikas ir vertėjas Laimantas Jonušys. K.Čachovskio (DELFI) nuotr.
Literatūros kritikas ir vertėjas Laimantas Jonušys. K.Čachovskio (DELFI) nuotr.

„Kai kurių požiūris buvo, kad čia ne jų, tegu tvarko žydai. Bet buvo pavyzdžių, kai merai ar kiti vietinės valdžios atstovai norėjo kažką daryti. Iš tiesų, kuomet keliamas klausimas, tada žmonės pradeda apie jį mąstyti“, – pasakoja architektas Aurimas Širvys, kartu su paveldo tyrinėtojais ir kolegomis atkūręs dingusių ir išnykstančių Lietuvos medinių sinagogų vaizdus bei juos pristatęs parodoje.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Jautriausius socialinius, politinius, kultūrinius klausimus fiksuojančio meno kritiko Vaido Jauniškio komentaras – kokie buvo 2015-ieji jo akimis?

„Ne tik vertėjavimas, bet ir itin didelė skaitytojo patirtis perša įžūlią mintį, kad pasaulyje sukurta tiek nuostabių kūrinių, prie kurių sunku ką bepridurti. Bet tai yra savotiška iliuzija. Niekada nebus „viskas jau parašyta“. Kažkas yra sakęs, kad visi siužetai jau aprašyti Biblijoje arba senovės Graikijoje, o vėliau – tik imitacijos, atkartojimai. Tai, žinoma, yra nesąmonė, nukreipta į paviršutinišką siužetinį lygmenį. Vienas nuostabiausių dalykų ne tik literatūroje, bet ir apskritai kūryboje, o ir šiame pasaulyje, yra tai, kad žmogaus kūrybinės galios niekada nebus išsemtos“, – sako literatūros kritikas ir vertėjas Laimantas Jonušys, kuriam šiemet įteikta V. Kubiliaus premija. Pokalbis studijoje.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 29 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...