captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: šiemet labiausiai įvertinti kultūros ir meno veikėjai

Prisiminsime šiemet įvertintas kultūros ir meno asmenybes: fotografę Dovilę Dagienę, plakatistą, herbų kūrėją Juozą Galkų ir kino operatorių Audrių Kemežį.
Fotografė Dovilė Dagienė. Asmeninio albumo nuotr.
Fotografė Dovilė Dagienė. Asmeninio albumo nuotr.

„Kūčios žmones nuteikdavo ypatingai rimčiai, prie to vedė ir visas advento laikotarpis. O sulaukę vakaro, nudirbę būtiniausius darbus, žmonės susėsdavo prie šventinio stalo, atlikdavo tą būtiną ritualą ir vakarienės metu giedojo šventas giesmes“, – teigia Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Dainyno skyriaus mokslo darbuotoja Jurgita Ūsaitytė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie advento bei kalėdinio laikotarpio dainas.

Internetinių portalų kultūros publikacijų ir savaitraščio „7 meno dienos“ apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – dvasingų mokslininkų mintys apie tai, kaip prieš 30 tūkstančių metų pietryčių Prancūzijos urvuose sukurti piešiniai liudija pirmykščio žmogaus ne tik džiaugimąsi gamta, bet ir stiebimąsi aukščiau jos.

Prisiminsime šiemet įvertintas kultūros ir meno asmenybes: fotografę Dovilę Dagienę, kurios fotografijų ciklas „Berniukas su lazda“ laimėjo antrąją vietą „Sony World Photography Awards“ profesionalų konkurso Gyvenimo būdo kategorijoje; grafiką, plakatistą, herbų kūrėją, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatą Juozą Galkų ir kino operatorių Audrių Kemežį, įvertintą Lietuvos kino operatorių asociacijos „Ąžuolu“ ir Lietuvos kino apdovanojimu „Sidabrinė gervė“ už geriausią operatoriaus darbą dokumentiniame filme „Meistras ir Tatjana“.

Ved. Austėja Kuskienė.                           

„Ryto allegro“ gruodžio 24 d., ketvirtadienį, nuo 08.05 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/?fref=ts

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...