captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: šakotis – Gineso rekordų knygoje

Tai, kad Lietuvoje galima paragauti ką tik iš židinio ištraukto visų pamėgto deserto šakočio, mūsų nestebina. Bet gal stebina tai, kad šis skanėstas pateko į Gineso rekordų knygą? O Briuselyje buvo pristatytas kartu su geriausiais kitų Europos šalių kulinariniais gaminiais, beje, sulaukęs gausių aplodismentų.
Romualdas Spulis. Šakočių muziejus Jaskonių kaime.
Romualdas Spulis. Šakočių muziejus Jaskonių kaime.

Jaskonių kaime, 4 km nuo Druskininkų, kepamas šakotis, vyksta edukacinės pamokėlės, mokomi užsieniečiai šio lietuviško švenčių stalo pasididžiavimo kepimo paslapčių, dalijamasi receptais. Taip pat veikia vienintelis Rytų Europoje šakočių muziejus, kuriame eksponuojamas pasaulio rekordas – įspūdingas 3,72 m aukščio šakotis. Nors tiksliau pasakyti galėtų nenuilstantis rekordų puoselėtojas verslininkas Romualdas Spulis.

Valstybinio turizmo departamento kartu su Europos Komisija organizuojamuose geriausių Lietuvos gastronominių projektų dešimtuko rinkimuose pirmoje vietoje puikavosi Lietuvos vizitinė kortelė – šakotis.

Anot direktorės Jurgitos Kazlauskienės, lietuviai yra kūrybingi ir visada stebina savo meile ir atsidavimu darbui bei pomėgiams.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 26 d., 15.05 val. ir sekmadienį, gruodžio 27 d., 02.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...