captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: žvilgsnis į kunigaikščių Oginskių praeitį

Vilniuje vyko VII tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinė, politinė veikla: praeities atspindžiai, ateities perspektyvos“.  Ji siejama su artėjančiu kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio (1765–1833) 250-ųjų gimimo metinių jubiliejumi.
Kunigaikščių Oginskių giminės herbas.
Kunigaikščių Oginskių giminės herbas.

Kunigaikščiai Oginskiai įėjo į Lietuvos, Baltarusijos, Lenkijos, Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos, Turkijos bei kitų Europos ir pasaulio šalių istoriją. Šios didikų giminės indėlis į paminėtų šalių raidą ir kultūrą yra itin svarbus ir jau seniai sulaukęs didelio tiek amžininkų, tiek įvairių sričių tyrėjų dėmesio. Vilniuje vyko VII tarptautinė mokslinė konferencija „Kunigaikščių Oginskių kultūrinė, politinė veikla: praeities atspindžiai, ateities perspektyvos“. Ji siejama su artėjančiu kompozitoriaus Mykolo Kleopo Oginskio (1765–1833) 250-ųjų gimimo metinių jubiliejumi. Šios konferencijos rengėjai – Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejus, Vilniaus edukologijos universitetas, Gardino J. Kupalos valstybinis universitetas. Reportažas iš renginio.

Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekoje atidaryta paroda „Arturas Szykas – dialogo žmogus“, kuri supažindina lankytojus su šiuo išskirtiniu pasaulinio garso dailininku, kuris nuolat pabrėždavo: „Esu žydas, o Lenkija yra mano tėvynė. Savo širdyje vieno nuo kito negaliu atskirti.“ 

„Santara“ – spalio 31 d., trečiadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...