captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Aido Marčėno „Viename“

„Poezija yra rašoma ne eilėraščiais, ne strofomis, ne knygomis. Poezija yra rašoma poetų likimais“, – sako poetas Aidas Marčėnas, kurio eilėraščių rinkinys „Viename“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose.
Poetas Aidas Marčėnas. BFL nuotr.
Poetas Aidas Marčėnas. BFL nuotr.

„Tik pradėjusi dirbti iš karto pastebėjau ypatingą ir nevaržomą centro lankytojų gebėjimą laisvai kurti. Būtent kūrybinė laisvė ir savitumas, elegancija ir estetika atsispindi jų keramikos darbuose. Žingsnis po žingsnio, nuo visai paprasto prie sudėtingesnio, su atidumu vedant kuriančius neįgaliuosius, atsiskleidžia jų meniniai gabumai ar net prigimtinis talentas“, – pasakoja  neįgaliųjų Dienos centro „Šviesa“ keramikos studijos vadovė dailininkė  keramikė Astė Masiukaitė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Vaikai, turintys disleksijos sutrikimą, nesidžiaugia skaitydami, nes tai jiems yra sunkus procesas: kiekvieną kartą skaitymas yra vis kitoks, nenuspėjamas, vaikai nežino, kur sustos, patirs kliūtis. Kartais jiems raidės gali apsiversti aukštyn kojomis, jie gali netikėtai išgirsti, kad perskaitė vieną žodį, nors skaitė visai kitą“,  – aiškina Vilniaus universiteto Klinikinės ir organizacinės psichologijos katedros docentė dr. Rasa Barkauskienė. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie disleksiją.

„Poetas neprivalo žinoti, ką jis rašo ir net, kaip jam pavyksta parašyti. Kaip gyveni, taip turbūt ir parašai. Reikia išgyventi labai intensyvius jausmus, rimtas įtampas, kad ką nors sukurtum“, – įsitikinęs poetas Aidas Marčėnas, kurio eilėraščių rinkinys „Viename“ dalyvauja Metų knygos rinkimuose. Mindaugo Nastaravičiaus pokalbis su poetu A. Marčėnu.

Ved. Alma Valantinienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 23 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/  

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...