captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: Alantos dvaro rūsyje kuriasi amatų centras

XIX amžiaus viduryje Molėtų rajono Naujasodžio kaime pastatytuose ir jau keletą kartų restauruotuose Alantos dvaro rūmuose iki šiol veikė biblioteka, galerija, kraštotyros muziejaus ekspozicija. Šiemet, restauravus dvaro rūsį, kuriasi ir tradicinių amatų centras. 2016 metais Alantos kraštas taps Mažąja kultūros sostine.
Alantos dvaras.
Alantos dvaras.

Šio advento dienomis Rokiškio krašto muziejuje duris atvėrė jau penkiolika kartą surengta prakartėlių paroda. Šį kartą Kristaus gimimą vaizduojančios prakartėlės eksponuojamos ne didžiuliame kluone, kaip jau buvo įprasta, o dvaro rūmuose. Kodėl prireikė net dviejų jų ekspozicijų, kuo patraukli penkioliktoji prakartėlių paroda?

Nuo ketvirtadienio ryto iki Kūčių vakaro laukia daugybė malonių darbų darbelių. Kai kuriose katalikų šeimose dar gyva tradicija eglutę puošti būtent Kūčių dieną. Tad šiose šeimose daug kalbų suksis ir apie ją, daugelyje namų bus daug pastangų kuriant ypač jaukią, savotiškai paslaptingą šventinės vakarienės aplinką. Į Marijampolės savivaldybėje, Gudelių kaime, gyvenančių Onutės ir Algirdo Smilgių namus šiemet rinksis ne tik ūkininkai sūnus ir marti, bet ir iš užsienio gyventi Lietuvon grįžusi dukra. Anot Onutės Smilgienės, valgių, kuriuos ruoš kartu su marčia Ieva, ant Kūčių stalo tradiciškai bus ne mažiau 12-kos, tačiau nė vieno iš žuvies. Kodėl, kas keičia žuvį?

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį,  gruodžio 24 d., 06.07  val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close