captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: labiausiai šiemet Vilniui nusipelnęs architektas – Gintaras Čaikauskas

„Linkiu Vilniui pasveikti nuo dviejų ligų: sovietmečio raupsų – duobių gatvėse ir šių laikų veido egzemos – grafičių“, – sako architektas Gintaras Čaikauskas, kuriam praėjusią savaitę įteiktas Šv. Kristoforo apdovanojimas už nuopelnus sostinės architektūrai.
Architektas Gintaras Čaikauskas.
Architektas Gintaras Čaikauskas.

Pasak grafiko Bernardo Burbos, rankų darbo atvirukuose vaizduojančio pranykstančius Vilniaus ženklus, jo atvirukai skirti sukelti prisiminimus, jausmus, apmąstyti ryšį su miestu ir jo kaita, todėl jis pirmiausiai galvojąs apie sostinės gyventojus.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Laukimas yra šiuolaikinio gyvenimo faktas. Štai ir dabar – artėja Kalėdos. Minios tautiečių laukia prie kasų prekybos centruose, pasaulio oro uostuose lietuviai laukia artimųjų“, – apie laukimą komentare pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Visi šitie pastatai, grakštūs siluetai, bažnyčių bokštai, gatvelės – visa tai buvo pastatyta iš meilės plačiąja prasme: iš meilės aukštesnėms jėgoms, žmonėms, visuomenei. Dabar man kartais neramu, kai kviečiama dirbti ne iš meilės, o dėl pinigų. Baugu, kai kviečiama sukurti pigiausią daiktą. Kaip atrodytų, jeigu dailininkui sakytų, kad jis turi nutapyti pigiausią paveikslą?.. Linkiu Vilniui pasveikti nuo dviejų ligų: sovietmečio raupsų – duobių gatvėse ir šių laikų veido egzemos – grafičių“, – sako architektas Gintaras Čaikauskas, kuriam praėjusią savaitę įteiktas Šv. Kristoforo apdovanojimas už nuopelnus sostinės architektūrai.

Ved. Juta Liutkevičiūtė.

„Ryto allegro“ gruodžio 22 d., antradienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ. 

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...