captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietuviški kuro durpių briketai dar laukia savo populiarumo dienų

Kasmet iš Baltarusijos į Lietuvą įvežama apie 100 tūkst. tonų kuro durpių briketų ir pusfabrikačių. Dėl daugiau kaip 10 kartų ten mažesnio išteklių mokesčio, pigesnės darbo jėgos, kitų priežasčių metinę lietuviško durpių kuro gamybą tenka riboti iki 30 tūkst. tonų. Daugiausia jų gamina bendrovė „Klasmann-Deilman Ežerėlis“
Kuro durpių briketai.
Kuro durpių briketai.

Ir ramaus advento metą Upytėje, tradiciniame amatų centre, nestinga lankytojų, vyksta įvairiausi renginiai. Kas norėjo  Kalėdų eglutėms jau pasigamino keraminių žaisliukų, mokosi pinti tautines juostas, gali kitaip užsiimti.  Antradienį amatų centre bus populiarinami  lietuvių liaudies muzikos instrumentai, mokoma kankliuoti.

Įvairiausių gerų atsiliepimų šiandien gali išgirsti apie jau aštuoniasdešimt ketvirtus metus bebaigiantį Anykščių rajono Rubikių kaimo gyventoją Albiną Žebuolį. Daug kas sako, kad jis vienintelis rajone moka ne tik puikiai arklį pakaustyti, bet ir laimės pasagą nukalti. Arklio muziejaus darbuotojai rubikiečiui dėkingi už tai, kad jis yra daug pagelbėjęs populiarinant kalvio amatą, organizuojant tradicines šventes „Bėk bėk, žirgeli“.

Nors Kalėdų esmė visiems katalikams ta pati, tačiau šios didžiosios metų šventės kiekvienas šiek tiek kitaip laukiame bei švenčiame. Beje, visa tai galima vertinti ir labai rimtai, ir su šypsena, kaip mėgsta daryti kai kurie Mažulonių kaimo žmonės.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, gruodžio 22 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...