captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – rašytoja Violeta Palčinskaitė

„Prisiekiau sau – jokių vilkų, jokių žvėrelių! Man rūpėjo nauji įvaizdžiai, miesto atributika, personažai, kurių mūsų vaikų literatūroje nebuvo. Norėjosi rašyti kitaip“, – sako vaikų rašytojų Violeta Palčinskaitė, su kurios kūryba užaugo ne viena skaitytojų karta.
Rašytoja Violeta Palčinskaitė.
Rašytoja Violeta Palčinskaitė.

„Menas yra skausmas ir žaidimas. Bet žaidimas toks, kaip toreadoro su jaučiu arenoje. Kai galima mirti“, – yra sakęs šviesaus atminimo tapytojas Pranas Gailius. Neseniai išėjusį dailininką prisiminime klausydamiesi įrašo iš laidos archyvo.          

„Mūsų šalyje daug žmonių renkasi nebūti, tad norėčiau, kad tiek šis darbas, tiek kiti, žmones skatintų būti. Spektaklyje nenagrinėjame klausimo būti ar nebūti. Ieškome atsakymo – kaip būti?“ – apie Nacionaliniame Kauno dramos teatre statomą Williamo Shakespeare‘o „Hamletą“ pasakoja režisierius Vidas Bareikis. 

„Filme „Pianistas“ turėjome sukurti subombarduotos Varšuvos vaizdą, kuris rodomas filmo pabaigoje. Supratau, kad neįmanoma tokių dekoracijų sukurti iš nieko, tad sumaniau ne pastatyti griuvėsius, o griauti pastatus“, – apie dailininko darbą kine pasakoja Allan Starski, įvertintas „Oskaru“ už darbą filme „Šindlerio sąrašas“.   

„Laukimas yra šiuolaikinio gyvenimo faktas. Štai ir dabar – artėja Kalėdos. Minios tautiečių laukia prie kasų prekybos centruose, pasaulio oro uostuose lietuviai laukia artimųjų“, – apie laukimą komentare pastebi socialinių mokslų daktarė Irena Alperytė.

„Tikrai nėra ribų temoms, apie kurias teatras kalba. Žinoma, visada yra ribos tam, kaip teatras apie tai šnekės. Tos ribos: išmintis, subtilumas ir prasmė, kodėl apie tai kalbama“, – sako 250-ies metų jubiliejų mininčio Varšuvos nacionalinio teatro direktoriaus pavaduotojas Tomasz Kubikowski.

Laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie kūrybą vaikams, sudėtingą istorinį laiką ir namų idilę bei sutiktas ryškiausias mūsų kultūros asmenybes kalbėsimės su poete, dramaturge ir vertėja Violeta Palčinskaite, neseniai išleidusia prisiminimų knygą „Atminties babilonai, arba Aš vejuos vasarą“.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – gruodžio 19 d., šeštadienį, nuo 09.05 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 20 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...