captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus

Šiomis dienomis minimos žymaus gamtininko Tado Ivanausko 133-osios gimimo metinės. Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus – vienas seniausių Lietuvos muziejų ir vienintelis Baltijos šalyse.
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus. Eksponatas – tigrinis pitonas.
Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejus. Eksponatas – tigrinis pitonas.

Muziejaus ištakos siekia 1861-uosius. Tais metais buvo pagamintos T. Ivanausko tėvo Leonardo seniausios gyvūnų iškamšos, vėliau patekusios į muziejų iš gimtųjų namų – Lebiodkos dvaro Baltarusijoje.

Visa Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus istorija ir veikla susijusi su Lietuvos gamtos mokslo raida ir prof. T. Ivanausku. Per metus muziejų aplanko 40 000 lankytojų. Šiandien moderniame centre gausu interaktyvių informacinių terminalų, supažindinančių su gyvąja gamta, gamtosauga Lietuvoje ir pasaulyje.

Šį kartą Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejuje lankysimės ne ekspozicijų salėse, o užkulisiuose. Ten, kur darbuojasi specialistai, ruošia eksponatus, prikelia juos naujam gyvenimui. Ten, kur ne kiekvienas gali užeiti.

Kauno T. Ivanausko zoologijos muziejaus paslaptis atskleidžia direktorė Nijolė Gulbinienė, pavaduotojas Ramūnas Grigonis, skyrių vedėjai Romas Ferenca, Natalija Avyžienė, Vasilijus Vasiliauskas, Giedrė Pakeltytė, Deivis Dementavičius, Vaclovas Gedminas, edukacinių užsiėmimų vadovė Lina Marmaitė ir kiti.

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, gruodžio 19 d., 15.05 val. ir sekmadienį, gruodžio 20 d., 02.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...