captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: M. Mažvydo premijos laureatas dr. Mikas Vaicekauskas

Martyno Mažvydo premija dr. Mikas Vaicekauskas įvertintas už darbus, susijusius su Kristijono Donelaičio palikimo tyrimais ir šaltinių publikavimu. 
M. Mažvydo premijos laureatas dr. Mikas Vaicekauskas. B. Januševičiaus nuotr.
M. Mažvydo premijos laureatas dr. Mikas Vaicekauskas. B. Januševičiaus nuotr.

„Jaudulys teatrui suteikia magijos, o scenos partneriai neleidžia atsipalaiduoti. Turi turėti akis, ausis ir būti ant galų pirštų viso spektaklio metu, nes nežinai, kada jie pakeis mizanscenas. Netikėtumų būna, tačiau dažniausiai kolegos – nuostabūs žmonės“, – patirtimi užsienio teatrų scenose dalijasi operos solistė Justina Gringytė, Lietuvos kultūros ministerijos Metų debiuto premijos laureatė.

Kultūros savaitraščių apžvalga: „Nemunas“, „7 meno dienos“, „Šiaurės Atėnai“, „Literatūra ir menas“.

„Baimės geometrija apibrėžia teritoriją, kurią valdo savotiškos „kelių eismo taisyklės“. Norėdamas išvengti broko, fotografas turi mokėti tinkamai parinkti kadruotę, atsižvelgti į juostelės rūšį ir kadrų skaičių, sugebėti teisingai naudotis geometrine optika, tiriančia šviesos spindulių sklidimą“, – parodą „Fotofobija“ pristato Lietuvos fotografų sąjungos Klaipėdos skyriaus pirmininkas Darius Vaičekauskas.

Martyno Mažvydo premija skiriama už nuopelnus valstybės kalbai, raštijos istorijai ir knygos menui. Dr. Mikas Vaicekauskas ja įvertintas už darbus, susijusius su Kristijono Donelaičio palikimo tyrimais ir šaltinių publikavimu. Pasak laureato, „Donelaičio tyrimuose erdvės ir perspektyvų yra pakankamai. Sakyčiau, kad šiuo metu, atsižvelgiant į objekto kultūrinį svorį, visuomeninę reikšmę ir mokslinį sudėtingumą, tiesiogiai Donelaitį tiriančių ar leidžiančių mokslininkų yra mažai“. Apie literatūros istorijos tyrinėjimus ir šios srities specifiką pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ gruodžio 18 d., penktadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

https://www.facebook.com/Ryto-allegro-802923229818732/

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close