captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sodai“: bugieniai ir amalai – subtilūs Kalėdų simboliai

Visžaliai augalai – amalai ir bugieniai – labai tinka subtiliai Kalėdų nuotaikai namuose sukurti. Mat bugienis heraldikoje simbolizuoja tiesą, yra amžino gyvenimo ir atgimimo simbolis, o amalas, dar vadinamas laumės šluota, apsaugo namus nuo nelaimių.
Bugienis. wikipedia.org nuotr.
Bugienis. wikipedia.org nuotr.

Kuo dar ypatingi abu augalai, kaip juos auginti ar rasti gamtoje, kodėl jie minimi legendose, o bugienis net Biblijoje? Apie tai papasakos VU Botanikos sodo skyriaus vedėjas, Vilniaus kolegijos docentas dendrologas  Darius Ryliškis.     

Dzūkijos arboretumo įkūrėjas, mokslininkas, pedagogas Laimutis Januškevičius savo kolekcijoje dabar turi apie 700 augalų rūšių. Įvairiausių ir labai retų, kaip dviskiautis ginkmedis, tikroji metasekvoja, tridyglė gledičija, katalpos... Penkių hektarų arboretumas, esantis šalia Alytaus, Balninkų kaime, galima sakyti, prieš 20 metų prasidėjo nuo juodosios eglės. Kuo ypatinga arboretumo spygliuočių kolekcija? Kaip puošti Kalėdoms augančias eglutes ir joms nepakenkti? Kodėl Vakarų Europoje Kalėdoms puošiami kėniai, o ne eglės? Dzūkijos arboretumo šeimininkas Laimutis Januškevičius ne tik atsakys į klausimus, bet ir kalbės ir apie želdinimo tendencijas, mat sklypų šeimininkai dažnai nori turėti ir nuolat augančias eglutes, apie lapuočius medžius ir krūmus, kuriuos žiemą puošia spalvingos, įdomios formos šakelės.                                             

Ved. Arvydas Urba.

„Sodai“ – penktadienį, gruodžio 18 d., 12.12 val., laida kartojama  21.08 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai:  sodai@lrt.lt ; (8-5) 236 30 01; 868657248

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...