captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dešimt balų": ar mokslo slėniai artina mokslą prie gyvenimo?

Lapkričio gale suėjo vieneri metai, kai buvo atidarytas vienas didžiausių ir moderniausių Baltijos regione mokslo ir inovacijų centrų – Kauno technologijos universiteto „Santakos“ slėnis, kurį žiniasklaida yra pavadinusi lietuviškuoju Silicio slėniu. Iš viso į „Santakos“ slėnį buvo investuoti 43,5 mln. eurų.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.
Laidos vedėja Jonė Kučinskaitė.

Ar jau galime kalbėti apie tai, kad investicijos pradeda duoti grąžą? Kaip „Santakos“ slėnio atsiradimas pakeitė mokslininkų darbą: kiek ir kokių naujų mokslo tyrimų bei projektų atliekama, ar tai jau turi įtakos ir mokslo publikacijų temoms bei jų gausai, taip pat citavimui?

Greta slėnio kuriasi ir naujos, jaunos įmonės, vadinamieji startuoliai. Jų kūrėjai – vakarykščiai, o kai kuriais atvejais ir šiandieniniai studentai. Pasaulio patirtis rodo, kad iš dešimties startuolių devyni paprastai neišsilaiko nė vienerių metų, nes neturi reikiamų lėšų, patirties ir pan. Kaip sekasi prie „Santakos“ slėnio besikuriantiems startuoliams? Kokius startuolių projektus galėtume pavadinti pavyzdiniais, vykusiais?

Laidoje dalyvaus Kauno technologijos universiteto rektorius profesorius Petras Baršauskas ir šio universiteto Tarybos pirmininkas profesorius Arvydas Janulaitis.

Vedėja Jonė Kučinskaitė.

„Dešimt balų" gruodžio 17 d., ketvirtadienį, 16.05 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama gruodžio 17 d. 20.20 val. ir gruodžio 18 d. 04.05 val.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...