captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: Metų knygos rinkimuose – Jurgitos Jasponytės „Šaltupė“

Šitą knygą suvokiu kaip duoklę seneliams. Noriu išsaugoti man svarbius potyrius, prisiminimus ir taip atsiranda tekstai. Leisdama knygą abejojau, ar tai gali būti dar kam nors įdomu, universalu“, – dvejoja Jurgita Jasponytė, kurios debiutinė poezijos knyga „Šaltupė“, dalyvauja Metų knygos rinkimuose.
Jurgita Jasponytė.
Jurgita Jasponytė.

„Interaktyvusis menas emociškai yra labiau paveikus. Mūsų parodoje, žiūrėdami į stiklainių grindis, žmonės jaučia baimę. Tikrai ne kiekvienas žmogus gali pajusti baimę žiūrėdamas, pavyzdžiui, į paveikslą. Tai stipresnė meno forma ir ją plėtojame ne dėl savęs, o dėl kitų", – sako viena iš parodos „neLIESTI“ kūrėjų Birutė Bikelytė, pabrėždama, kad ši ekspozicija be žiūrovo paprasčiausiai neveikia.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kas bus po 200 metų? Tai labai ilgas laikotarpis, galime pafantazuoti – pažiūrėjus, kaip sparčiai vystosi balso atpažinimo ar kalbos sintezavimo technologijos, galime manyti, kad raštingumo sąvoka ateity turės stipriai keistis, greičiausiai labai sumažės rašytinio žodžio vartojimo sfera, o sakytinio – tik didės“, – spėja Lietuvių kalbos instituto mokslo darbuotojas daktaras Mindaugas Šinkūnas. Su rubrika „Kalbos rytas“ – XVI–XVII a. raštų kalbą.

„Šitą knygą suvokiu kaip duoklę seneliams. Noriu išsaugoti man svarbius potyrius, prisiminimus ir taip atsiranda tekstai. Leisdama knygą abejojau, ar tai gali būti dar kam nors įdomu, universalu“, – dvejoja Jurgita Jasponytė, kurios debiutinė poezijos knyga „Šaltupė“, dalyvauja Metų knygos rinkimuose.

Ved. Austėja Kuskienė.

„Ryto allegro“ gruodžio16 d., trečiadienį, nuo 08.10 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...